Szaflary. Nagranie z wypadku na przejeździe. 18-latka i egzaminator mieli kilka sekund na ucieczkę

Portal Podhale24 umieścił nagranie wypadku, do którego doszło w czwartek na przejeździe kolejowym w gminie Szaflary. Na filmie widać, jak zaledwie kilka sekund przed uderzeniem z auta ucieka mężczyzna. Próbę ucieczki podjęła również 18-latka.

Trwa wyjaśnianie przyczyn wypadku miejscowości Zaskale w gminie Szaflary, do którego doszło w czwartek przed południem. 18-latka odbywała właśnie egzamin na prawo jazdy.

Szaflary. Nagranie z wypadku na przejeździe

Samochód stanął na przejeździe kolejowym. Z auta zdążył uciec 62-letni egzaminator. Pociąg uderzył w auto, w którym znajdowała się egzaminowana kobieta. 18-latka zmarła w szpitalu w wyniku obrażeń.

Portal Podhale24 umieścił na Facebooku nagranie z kamery monitoringu. Na filmie widać auto, które nagle staje na przejeździe. Po siedmiu sekundach z samochodu wybiega mężczyzna. Kobieta również podejmuje próbę ucieczki, bezskutecznie. Pociąg uderza w samochód i ciągnie auto przez wiele metrów.

Uwaga: poniższe nagranie pokazuje moment wypadku. Zdjęcia są drastyczne.

- Czy zgasł samochód? Nie wiem. Było gwałtowne hamowanie na torach, egzaminator w ostatniej chwili uciekł. Próbowała odjechać, zabrakło jej pół metra, bo już zaczęła ruszać - mówił jeden ze świadków wypadku w TVN24.

- Słyszałem, jak pociąg długo trąbi, a potem widziałem już, jak to auto wlecze przed sobą - dodał drugi z mężczyzn.

Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu. Na razie nikomu nie postawiono zarzutów.

Więcej o: