"Rz": Misiewicz wpisany na listę dłużników, przez dług kolegi. Były rzecznik MON pisze o nagonce

Syndyk upadłego SKOK Wołomin stara się odzyskać część wierzytelności. Wśród dłużników - jak ustaliła "Rzeczpospolita" - był także... Bartłomiej Misiewicz. Były rzecznik MON, jako żyrant, był zobowiązany spłacić pożyczkę, jednak nie chciał tego zrobić. Ostatecznie pieniądze wyłożył drugi z żyrantów.

SKOK Wołomin upadł pod koniec 2014 roku, a syndyk, który zajmuje się zarządzaniem masy upadłościowej, ma pełne ręce roboty: musi odzyskać choć część z rekordowych 3 miliardów zobowiązań, zaciągniętych w parabanku. Jak ustaliła "Rzeczpospolita" na liście dłużników wobec SKOK Wołomin do niedawna widniał Bartłomiej Misiewicz, były rzecznik MON i bliski współpracownik Antoniego Macierewicza.

"Bartłomiej Misiewicz nie chciał spłacić pożyczki zaciągniętej w parabanku przez kolegę. Misiewicz był żyrantem umowy, a uniki, by wywiązać się z umowy trwały ponad trzy lata. Pożyczkę spłacił dopiero drugi żyrant" - informuje "Rzeczpospolita".

Do sprawy odniósł się na Twitterze Bartłomiej Misiewicz, który stwierdził, że jego kolega "okazał się nierzetelny". "Sam miałem dwie pożyczki w SKOK, które w całości w 2016 r. spłaciłem. Wygląda mi to na zwykłą kontynuację nagonki" - wskazał.

Pożyczka w SKOK. Misiewicz na liście dłużników BIK

Dziennik podaje, że pożyczkę na 15 tys. zł wziął w 2013 roku w SKOK Wołomin Jakub G., kolega z czasów szkolnych Bartłomieja Misiewicza z Łomianek. G. miał dwóch żyrantów: Misiewicza i Michała Ł. Zobowiązanie miało być spłacone w półtora roku, do końca listopada 2014 r. SKOK nie odzyskał jednak żadnej z rat, a już w 2014 roku wzywał żyrantów do zapłaty.

Termin spłaty pożyczki G. minął tuż przed tym, jak Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła działalność SKOK Wołomin (później ogłoszono jego upadłość). Bartłomiej Misiewicz miał - jak podaje "Rz" - ignorować monity od syndyka, a we wrześniu 2016 roku sprawę skierowano do e-sądu w Lublinie. Jakub G. złożył jednak sprzeciw, a sprawa trafiła do normalnego sądu.

Ostatecznie jednak w 2017 roku Michał Ł. spłacił pożyczkę (razem z odsetkami i kosztami postępowania). Z kolei Bartłomiej Misiewicz został wpisany na listę dłużników Biura Informacji Kredytowej i pozostanie na niej jeszcze przez co najmniej cztery lata.

Więcej o:
Komentarze (164)
Bartłomiej Misiewicz miał dług w SKOK Wołomin. Spłacił go ktoś inny
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 95 razy 39

  "kolega okazał się nierzetelny". Zdaje się, że banki właśnie po to wymagają żyranta. Na wypadek gdy "kolega okaże się nierzetelny".

 • sector23

  Oceniono 45 razy 29

  Skarży się na nagonkę?! Ciekawa, czy kiedykolwiek przyszło mu do łowy, to jak się czuli polscy oficerowie i korpus generalski jak ten tępawy tłuścioch nimi pomiatał?

 • def11

  Oceniono 80 razy 26

  Misiewicz żyrował pożyczkę, ale się nie poczuwa ..
  Cały PiS, jak Szydło z kolegami z rządu ukradli sobie drugie pensje, to przecież nie oddali, tylko przekazali Caritasowi ( paser ? )

 • amirez

  Oceniono 38 razy 24

  Jak to było w tej waszej piosence misiu? Wystarczy nie kraść?

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 58 razy 22

  jak to misiewicz (nie bez kozery to synonim partactwa) - nie rozumie co oznacza żyrować... :)))

 • kawon86

  Oceniono 17 razy 17

  W miarę inteligentny,uczciwy człowiek wie na czym polega odpowiedzialność żyranta, co podpisuje i jakie mogą być tego konsekwencje.

 • spyderman2

  Oceniono 48 razy 16

  nagonka na czerwonych pisowskich złodziei?? czemu dopiero teraz?

 • va12

  Oceniono 15 razy 15

  Biedny Misiu !!

 • krzywelustro

  Oceniono 19 razy 13

  Serialu "Miś Bartuś uczy się życia" ciąg dalszy.

  Tymczasem Miś Bartuś założył firmę konsultingową i doradza w zakresie umiejętności życiowych tym, którzy życie dobrze znają. Niestety, w wyniku ogólnoświatowej nagonki nikt nie chce korzystać z usług jego firmy. Na szczęście, jak powszechnie wiadomo, Miś Bartuś studiował w toruńskiej szkółce niedzielnej Prawo Normalne, więc skieruje prawę do sądu. Ziobro mu wzorem i drogowskazem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX