500 plus nie dla bogatych? Rafalska: Będzie trzeba zastanowić się nad kryterium dochodowym

Niedawno pojawiły się doniesienia, jakoby 500 plus miało zostać zastąpione przez 1000 plus. Te informacje zostały zdementowane przez rząd, ale spore zmiany w samym programie nie są wykluczone.

Elżbieta Rafalska w "Sygnałach Dnia" radiowej Jedynki odniosła się do zmian w programie 500 plus. - Cokolwiek byśmy powiedzieli to odbija się takim echem, że już mieliśmy, jakiś tydzień czy dwa temu, informację, że 500 plus zamieni się w 1000 plus. Tych pomysłów jest sporo, ja przypominam wtedy i chłodzę głowy, że to jest dopiero trzeci rok tego programu - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

500 plus. Rafalska wspomniała o kryterium dochodowym

Rafalska nie wykluczyła jednak zmian w programie. I to sporych, bo dotyczących kryterium dochodowego. - Przyjdzie taki moment, że będzie trzeba się zastanowić nad tym, czy kryterium dochodowe będzie podlegało zmianie, weryfikacji, ale trzeba to robić po głębokim przemyśleniu i dzielić się tym wtedy, gdy przynajmniej jest wstępna akceptacja do tych wszystkich pomysłów - stwierdziła minister Rafalska.

Przed wprowadzeniem programu pojawiało się wiele głosów na temat wprowadzenia kryterium dochodowego, aby zapobiec pobieraniu świadczenia przez osoby zamożne. Wówczas argumentowano, że weryfikacja zarobków rodziców byłaby zbyt kosztowna.

Czy odrabiać z dzieckiem prace domowe?

Więcej o: