Siedlce: nastolatka klęczała przed oprawczyniami, drapana w szyję. "Koleżeńskie nieporozumienia"

Do sieci trafiło nagranie z Siedlec, na którym widać grupę dziewczyn zgromadzonych wokół klęczącej nastolatki. Znajome znęcały się nad dziewczynką. Sprawa trafiła na policję.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek w Siedlcach. Rodzina ofiary jeszcze tego samego dnia zawiadomiła policję.

- Dziewczynka została zaatakowana przez grupkę dzieciaków. Powody są dosyć enigmatyczne, według zeznań to nieporozumienia koleżeńskie. Nie udzielamy szczegółowych informacji ze względu na dobro pokrzywdzonej dziewczynki - mówi portalowi Gazeta.pl kom. Agnieszka Świerczewska z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Dzień później minutowe nagranie zdarzenia trafiło do sieci, najprawdopodobniej opublikowane przez jedną z uczestniczek. Na krótkim filmie widać, jak nastolatka klęczy, a jedna z dziewczyn trzyma ją za tył szyi. Inna kierowała w jej stronę zapalonego papierosa, jednak według ustaleń policji dziewczynka nie była przypalana.

Wiadomo, że nastolatka poza zadrapaniami w obrębie szyi nie ma innych obrażeń.

- Policjanci ustalili tożsamość wszystkich osób, które miały związek z tą sytuacją. To ośmioosobowa grupa nieletnich dziewczyn w wieku od 11 do 16 lat. Zostały rozpytane i przesłuchane, zabezpieczyliśmy film i zdjęcia - dodaje kom. Agnieszka Świerczewska.

Akta postępowania zostały przekazane do Sądu Rejonowego w Siedlcach, który zadecyduje o przyszłości nastolatek i dalszych działaniach policji.

Niebezpieczne wody przy drewnianych falochronach. Ratownicy z Słupska ostrzegają przed ostrogami