Cieszmy się słońcem. W weekend nadejdą opady, burze i znaczne ochłodzenie [POGODA]

Pogoda w weekend ma diametralnie się zmienić. Zapowiadane są chmury i burze. Temperatura znacznie się obniży.

Pogoda w piątek będzie jeszcze słoneczna – tak prognozuje TVN Meteo. Jednak w nocy do Polski wkroczy front atmosferyczny, który spowoduje przelotne opady i burze w całym kraju. Opady deszczu mogą wynieść nawet 30 l/mkw. Gdzieniegdzie spadnie grad. Temperatura będzie zmienna. W zachodniej części kraju termometry będą wskazywać od 20 do 25 stop. C. Natomiast na wschodzie prognozowane są upały rzędu 29-31 stop. C.

Pogoda w sobotę. Spadek temperatury

W sobotę zawitają do nas chmury. Deszcze pojawią się w południowo-wschodniej Polsce. Najsilniejsze burze nawiedzą rejon Podkarpacia, a także przelotnie pojawią się w zachodniej części kraju. Powietrze nadciągające z Arktyki spowoduje znaczny spadek temperatury. W okolicach Szczecina na termometrach zobaczymy jedynie 19 stop. C. Najcieplej będzie w pobliżu Poznania, bo 24 stop. C.

Pogoda w niedzielę. Nadciąga ochłodzenie

Pogoda w niedzielę będzie znacznie spokojniejsza. Burze i opady będą miały jedynie przejściowy charakter. Najwięcej deszczu spadnie we wschodniej Polsce w okolicach Kielc i Radomia. Na zachodzie za to bezchmurnie i bez opadów. Za to temperatura znacznie spadnie – najzimniej będzie w Zakopanem – tylko 8 stop. C. – najcieplej zaś na południowym-zachodzie w okolicach Szczecina, gdzie przewiduje się 21 stop. C.

Zapowiada się długie lato. Według prognoz ciepło będzie aż do listopada

Więcej o:
Komentarze (4)
Pogoda. W ten weekend spodziewajmy się ochłodzenia
Zaloguj się
 • matylda1001

  Oceniono 1 raz 1

  "Najwięcej deszczu spadnie we wschodniej Polsce w okolicach Kielc i Radomia"

  A w Radomiu Air Show.

 • atmt

  Oceniono 15 razy 1

  A na przedmieściach Paryża nożownik, krzyczący "Allah akbar". A komentarze wyłączone. Cudowna jest ta wasza propaganda. Emerytka poszła na wykład o islamie i zmieniła podejście do "uchodźców"... Ręce opadają.

 • hamer.b

  Oceniono 2 razy 0

  Południowy-zachód okolice Szczecina ciekawe kto to pisał kłania się szkoła podstawowa i lekcje geografii.Pytanie gdzie leży Szczecin?

 • nieprawomyslny

  Oceniono 4 razy 0

  Wszystko w normie, to nasz "umiarkowany" z nazwy tylko klimat - następuje przestawienie wajchy i temperatura z 30 spada na 15 w ciągu 24h

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX