Kraków-Balice. Ktoś laserem oślepił pilota startującego boeinga 737 z pasażerami na pokładzie

W poniedziałek wieczorem ktoś skierował wiązkę lasera, w kierunku startującego samolotu z lotniska Kraków-Balice. Sprawca na moment oślepił pilota boeinga z kompletem pasażerów na pokładzie.

Do incydentu, który mógłby skończyć się tragicznie, doszło w 20 sierpnia przed godz.21. Kontroler Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej zawiadomił policję, że jeden z pilotów samolotu, który wystartował z lotniska w Krakowie- Balicach, został oślepiony laserem. Współrzędne, które zostały podane wskazywały, że wiązka była kierowana z masywu leśnego w Zagórzu.

Sprawcy nie udało się złapać, ale bezmyślne zachowanie mogło sprowadzić bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu powietrznym. Za to przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

Jak ustaliła krakowska "Gazeta Wyborcza", chodzi o lot boeinga 737 taniej linii Jet2, lot z Krakowa do Manchesteru.

Więcej o:
Komentarze (32)
Kraków-Balice. Ktoś laserem oślepił pilota boeinga 737
Zaloguj się
 • m260011

  Oceniono 21 razy 19

  Zastanawiam się jak bardzo trzeba mieć nie po kolei w głowie, żeby to robić. To jest rozrywka? dobra zabawa? czy może zwyczajna złośliwość?

 • Alicja Ilona Bu

  Oceniono 14 razy 12

  Na berlińskim Teglu był podobny problem, parę lat temu, bezmózgowcy pobawili się nową zabawką i porzucili bo parę wysokich wyroków sprawę pomogło załatwić i na razie spokój. Nowości wzbudzają ciekawość, trzeba wypróbować...świat już o tym zapomniał a w Polsce NOWOŚĆ......

 • patrixjer

  Oceniono 8 razy 4

  wina Tuska...

 • t.t

  Oceniono 3 razy 3

  To może jeszcze służby lotniska rozwiążą problem hodowli gołębi w strefie ochronnej lotniska? Do tej pory albo był okres lęgowy albo strach przed związkiem hodowców gołębi. Czekamy na tragedię?

 • nugatka81

  Oceniono 2 razy 2

  Jakiś patologiczny prawus z Małopolski

 • nawasaqi

  Oceniono 12 razy 2

  Ok sam czyn jest debilny i go potępiam ale...
  Ale Niech mi ktoś powie pas startowy nie wiem ma ze 2000m koleś z masywu leśnego strzelał z laserka. Dobra punkt widokowy to jakieś 500m od końcówki pasa startowego. Ale koleś strzelał z Zagórza z masywu leśnego patrze na mapę i nie wierze musiał strzelać do niego z 5km pytam się jak? jak jeszcze wiadomo samolot startując unosi przód do góry no więc pytam się jak on strzelał z 5km ?? chyba że latał na paralotni ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX