Planują marsz z okazji Dnia Bezpiecznej Aborcji. Godek: To "propagowanie idei nazistowskich"

Kaja Godek sprzeciwia się organizacji warszawskiego marszu pro choice z okazji Światowego Dnia Bezpiecznej Aborcji.

30 września ulicami Warszawy przejdzie marsz z okazji Światowego Dnia Bezpiecznej Aborcji. Autorka projektu "Zatrzymaj aborcję" Kaja Godek, w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" stwierdziła, że jeśli ratusz wyrazi zgodę na przemarsz, będzie to "przyzwolenie na publiczne propagowanie idei nazistowskich".

Kaja Godek o marszu pro choice: "propagowanie idei nazistowskich"

Przy okazji Kaja Godek przypomniała o rozwiązaniu marszu narodowców z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Stołeczny ratusz wydał taką decyzję, bo podczas niego część uczestników miała m.in. koszulki propagujące totalitaryzm. Zdaniem Godek było to "skandaliczne".

W tej chwili (…) mamy do czynienia z wzywaniem do popełniania przestępstw i do jego legalizacji. Sprzeciw, który teraz wyrażają organizacje feministyczne na ulicach Warszawy, jest także związany z ustawą  "Zatrzymaj aborcję". Feministki wprost artykułują myśl eugeniczną, zgodnie z którą można i należy pozbywać się ze społeczeństwa ludzi ułomnych

- stwierdziła Kaja Godek i dodała, że pojawia się pytanie do władz Warszawy, czy marsz "może legalnie przejść ulicami stolicy".

Zdaniem inicjatorki projektu "Zatrzymaj aborcję" marsze i inne demonstracje pro choice są "organizowane przez zagraniczne ośrodki, którym zależy na niszczeniu Polski".

Marsz pro choice organizują Warszawski Strajk Kobiet, Porozumienie Kobiet 8 Marca oraz Aborcyjny Dream Team on Tour. Zgromadzenie odbędzie się 30 września o godzinie 14. Udział w nim zapowiedziało prawie tysiąc osób, a kolejne 5,5 tys. jest nim zainteresowane - dowiadujemy się ze strony wydarzenia na Facebooku.

Więcej o:
Komentarze (274)
Planują marsz z okazji Dnia Bezpiecznej Aborcji. Godek: To "propagowanie idei nazistowskich"
Zaloguj się
 • sverir

  Oceniono 61 razy 55

  Podporządkowanie państwa jednej ideologii to także propagowanie idei nazistowskiej, pani Godek?

 • galaktyczne_jajco

  Oceniono 52 razy 46

  Godek mści się na innych kobietach za to, że sama niepełnosprawne dziecko urodziła.

  No i co, "czy warto było szaleć tak, aż do bólu...?"...

 • sierra65

  Oceniono 46 razy 40

  godek - ty katolicki, faszystowski tumanie : "w hitlerowskim państwie, począwszy od roku 1943 każda „aryjka”, która poddała się aborcji, ryzykowała karę śmierci. Przepisy te usprawiedliwiano w następujący sposób: Niemka dokonująca aborcji miała przyczyniać się do osłabienia sił III Rzeszy, co stanowiło działanie na rzecz jej wrogów, bowiem odbierała führerowi kolejnego żołnierza"

 • alesieporobilo

  Oceniono 40 razy 32

  Prosze nie umieszczac tekstow w ktorych wtystepuje ta osoba. Ja rozumiem, ze dzis dla dziennikarzy liczy sie tylko klikalnosc i wplywy z reklam ale ten czlowiek jest zwyczajnie niebezpieczny. Stop making stupid people famous.

 • norman67

  Oceniono 29 razy 27

  PiS to przytulisko oszołomek i oszołomów wszelkiej maści. Normalnie "jesień średniowiecza", ale w rozumieniu Pulp Fiction.

 • sobieryba

  Oceniono 25 razy 23

  A "śmierć wrogom ojczyzny" już pani Godek nie przeszkadza... Szczególnie że jest głoszona przez jej podobnych wyznawców "cywilizacji miłości" i "ochrony życia". Schizofrenicy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX