Planują marsz z okazji Dnia Bezpiecznej Aborcji. Godek: To "propagowanie idei nazistowskich"

Kaja Godek sprzeciwia się organizacji warszawskiego marszu pro choice z okazji Światowego Dnia Bezpiecznej Aborcji.

30 września ulicami Warszawy przejdzie marsz z okazji Światowego Dnia Bezpiecznej Aborcji. Autorka projektu "Zatrzymaj aborcję" Kaja Godek, w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" stwierdziła, że jeśli ratusz wyrazi zgodę na przemarsz, będzie to "przyzwolenie na publiczne propagowanie idei nazistowskich".

Kaja Godek o marszu pro choice: "propagowanie idei nazistowskich"

Przy okazji Kaja Godek przypomniała o rozwiązaniu marszu narodowców z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Stołeczny ratusz wydał taką decyzję, bo podczas niego część uczestników miała m.in. koszulki propagujące totalitaryzm. Zdaniem Godek było to "skandaliczne".

W tej chwili (…) mamy do czynienia z wzywaniem do popełniania przestępstw i do jego legalizacji. Sprzeciw, który teraz wyrażają organizacje feministyczne na ulicach Warszawy, jest także związany z ustawą  "Zatrzymaj aborcję". Feministki wprost artykułują myśl eugeniczną, zgodnie z którą można i należy pozbywać się ze społeczeństwa ludzi ułomnych

- stwierdziła Kaja Godek i dodała, że pojawia się pytanie do władz Warszawy, czy marsz "może legalnie przejść ulicami stolicy".

Zdaniem inicjatorki projektu "Zatrzymaj aborcję" marsze i inne demonstracje pro choice są "organizowane przez zagraniczne ośrodki, którym zależy na niszczeniu Polski".

Marsz pro choice organizują Warszawski Strajk Kobiet, Porozumienie Kobiet 8 Marca oraz Aborcyjny Dream Team on Tour. Zgromadzenie odbędzie się 30 września o godzinie 14. Udział w nim zapowiedziało prawie tysiąc osób, a kolejne 5,5 tys. jest nim zainteresowane - dowiadujemy się ze strony wydarzenia na Facebooku.

Więcej o: