Niedziele handlowe. Czy w niedzielę otwarte będą takie sklepy jak Lidl, Biedronka i Tesco?

Czy nadchodząca niedziela to niedziela handlowa? Dla wielu z nas to ważne pytanie, a odpowiedź na nie ma duży wpływ na to, jak zaplanujemy sobie weekend.

Niedziele handlowe 2018. 26 sierpnia sklepy będą otwarte

To dobra wiadomość dla tych, którzy chcą lub muszą robić zakupy w weekend - 26 sierpnia to niedziela handlowa. Oznacza to, że otwarte będą galerie handlowe, a także dyskonty, supermarkety i hipermarkety, takie jak Lidl, Tesco, Biedronka czy Carrefour. Warto pamiętać, że od czasu wejścia w życie ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę, wiele sklepów pracuje dłużej we wszystkie soboty, również te poprzedzające niedziele handlowe. Dla przykładu, sklepy sieci Lidl są otwarte w soboty do godziny 22:00, natomiast sklepy Biedronka do 22:00, a czasem nawet do 23:00. Podobnie sprawa ma się ze sklepami sieci Tesco – te placówki, które do marca 2018 roku były otwarte całodobowo, w soboty przed niedzielami niehandlowymi zamykają drzwi dla klientów o godzinie 23:00.

Niedziele handlowe 2018,2019, 2020. Jakie zmiany czekają nas w kolejnych latach

Do końca tego roku niedziele handlowe wypadają dwa razy w miesiącu i są to z reguły pierwsza oraz ostatnia niedziela każdego miesiąca. Zmiany nastąpią jednak już w styczniu kolejnego roku. Od początku roku 2019 niedziele handlowe pojawią się w naszych kalendarzach zaledwie raz w miesiącu. Jeszcze mniej niedziel handlowych będzie rok później. Od 2020 roku będziemy musieli się przyzwyczaić, że niedziele handlowe wypadają tylko siedem razy w roku i są to ostatnie niedziele stycznia, czerwca, sierpnia oraz września, jedna niedziela przed Wielkanocą oraz dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem.  Jeżeli przepisy się nie zmienią, taki porządek będzie panował także w kolejnych latach.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: