Darłówko. Burmistrz oskarża rodziców dzieci, które utonęły: To próba odwrócenia uwagi

Po tragedii w Darłówku głos zabrał burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz. Twierdzi, że rodzice trójki dzieci, które utonęły w morzu, "próbują bronić się przez atak". Włodarz miasta przekonuje, że ratusz i ratownicy nie mają sobie nic do zarzucenia.

Burmistrz Darłowa, miasta, którego częścią jest Darłówko, zabrał głos w sprawie tragedii, do której doszło 14 sierpnia nad morzem. Troje dzieci - rodzeństwo - porwało morze. Cała trójka - 11-letnia dziewczynka oraz 13 i 14-letni chłopcy - zginęli. Adwokat rodziny złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez ratowników.

- Próbę przerzucenia odpowiedzialności na ratowników czy na gminę odbieram jako próbę obrony przez atak, próbę odwrócenia uwagi od zasadniczego problemu -niedopełnienia obowiązków ciążących nad osobami, które są zobowiązane do opieki, a wiadomo, że to są rodzice - mówił w rozmowie z Natemat.pl burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz.

Jak dodał, że strony miasta i ratowników "została dopełniona pełna staranność" .

- To, co robi teraz pełnomocnik prawny rodziców, to jest próba przykrycia czy odwrócenia uwagi od zasadniczej kwestii, czyli śledztwa prokuratorskiego, w którym nikomu jeszcze nie postawiono zarzutów. Wobec nikogo nie toczy się śledztwo, ale w sprawie niedopełnienia obowiązków ciążących nad osobami, które były zobowiązane do opieki. Wiadomo, że to byli rodzice, nie gmina czy ratownicy - dodał burmistrz.

Darłówko. Oświadczenie rodziny

Kilka dni temu bliscy rodziny dotkniętej tragedią wydali komunikat. W oświadczeniu czytamy m.in., że rodzice "robili wszystko, by uchronić dzieci przed tragedią".

"Nie jest prawdą, że dzieci kąpały się lub weszły do wody przy czerwonej fladze. Nie jest prawdą, że mama dzieci została z nimi sama na plaży. Obecni byli oboje rodzice. W czasie gdy mama udała się z najmłodszym synkiem na wydmy, pozostałej kąpiącej się trójki doglądał tato. Dzieci kąpały się w oddaleniu od falochronu, a na długości całej plaży kąpali się również inni ludzie" - brzmi treść komunikatu.

Więcej o:
Komentarze (328)
Darłówko. Burmistrz oskarża rodziców dzieci, które utonęły: To próba odwrócenia uwagi
Zaloguj się
 • Barbara Brończak

  Oceniono 54 razy 52

  Drodzy rodzice pochowajcie najpierw dzieci. Podziękujcie Bogu , ze ciała morze oddało i możecie pochować dzieci. Ogromna tragedia nie zaprzeczam, ale obwinianie kogoś innego ..proszę wybaczyć, ratownik nie może stać przy każdym, sami powinnismy pilnować siebie i włączyć myślenie. Po prostu ogromna strata i tyle w tym temacie.

 • nanabun

  Oceniono 40 razy 38

  Tragedia straszna. Ale najstarsze z dzieci miało 14 lat (pozostałe niewiele młodsze). To już na tyle kumate, żeby wiedzieć co znaczy czerwona flaga, co to plaża niestrzeżona, co to zakaz kąpieli. Ale jak rodzice wciskają, że to nic takiego, bo to ratownicy niepotrzebnie wieszają, to później się kończy tragicznie. I jest szukanie winnych. A adwokat (hiena cmentarna) zwietrzył okazję zarobku - zawsze procencik od odszkodowania wleci.

 • marco35

  Oceniono 41 razy 37

  Problem jest taki, że jeżeli twierdzenia rodziny zawarte w oświadczeniu byłyby prawdziwe to... dzieci by żyły

 • fantomas200

  Oceniono 37 razy 33

  Komunikat bliskich! Ha, ha! Sama wata, żadnych konkretów. Ale znaczy to, że bliscy również tam byli! Ale gdzie? Z tatusiem obserwatorem czy z mama za wydmą? O co tu chodzi? Bo z tego durnego oświadczenia wynika, że wszystko widzieli!

 • miszka_szyfman

  Oceniono 30 razy 30

  Tatuś obserwował ? Ale chyba babskie tyłki.

 • saves

  Oceniono 32 razy 28

  Jak ktoś ignorując znaki o ograniczeniu prędkości wypadnie na zakręcie z drogi, to wina będzie zarządcy drogi czy kierowcy? To była tragedia, której można było uniknąć. Zawsze gdy jeździliśmy w kilka rodzin, jedna osoba miała dyżur pilnowania dzieci w wodzie. Nie miała prawa spuścić ich z oka. W tym czasie pozostali kąpali się lub opalali bez obawy o potomstwo.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 43 razy 27

  Rodzice atakują, bo boją się więzienia, odebrania praw do dziecka, które nie utonęło oraz ubezpieczenia.

 • sector23

  Oceniono 27 razy 25

  No jakie to typowe jest, dla pewnej grupy rodaków: Niemcy nam rozbiory robili....., Rosjanie nas podbijali i też tak samo ......i jeszcze strzelali do nas. Austriacy tez nie lepsi .... bo oni nas Polaków!. A w Ameryce tez nas nie lubią chociaż pierogi znają i się zajadają ale z nas brzydko żartują..... wszystko przez tych Żydów! A sąsiedzi?! Na przykład tacy Czesi .... szkoda gadać, nie wspominając o Ukraińcach, którymi my akurat gardzimy, bo im się to należy. Generalnie, to cały świat jest przeciw nam Z Anglosasami na czele, ale to dlatego, ze nam nie pomogli podczas II Wojny Światowej i sprzedali nas w Jałcie a my tacy waleczni byliśmy i bohaterscy. W ogóle się nawet nie przejęli, że nas na Sybir wywozili i my w kazamatach ginęliśmy broniąc cały świat przed Hitlerem i Stalinem a wcześniej przed Turkami i Krzyżakami.
  Taaaak.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX