Pogoda w środę. Słonecznie i bezchmurnie w całej Polsce. Później ma być tylko gorzej

Zapowiada się na słoneczną środę. Pogoda ma sprzyjać wyjściom na świeże powietrze - warto z niej skorzystać, ponieważ w piątek wakacyjna aura zniknie.

Pogoda w środę będzie przede wszystkim słoneczna i bezchmurna, a jeśli na niebie pojawią się obłoki, to tylko przez chwilę. Według prognoz będzie także ciepło: najwyższe temperatury wystąpią na zachodzie i południu Polski (27 stopni we Wrocławiu, Opolu i Gorzowie Wielkopolskim, 28 st. C w Zielonej Górze).

Pogoda w środę. Ostatni tak słoneczny dzień w tym tygodniu

Chłodniej będzie na Pomorzu (22 st. C w Gdańsku) oraz na Warmii i Mazurach (20 st. C w Suwałkach, 22 w Olsztynie), Podlasiu (21 stopni w Białymstoku), Mazowszu, w Małopolsce i na Lubelszczyźnie (22 st. w Lublinie, 23 w Warszawie).

Na środę 22 sierpnia w żadnej części kraju nie są przewidywane burze, nie będzie też padało. Warto wykorzystać słoneczną aurę końca lata, ponieważ już w czwartek może dojść do załamania pogody, a według synoptyków piątek zapowiada się na pełen deszczu i burz. Taka pogoda ma utrzymać się co najmniej do końca weekendu.

Więcej o: