Prognoza na najbliższe dni. Czy to już koniec lata? Załamanie pogody, ochłodzenie, burze i deszcz

Pogoda w najbliższych dniach będzie letnia, czeka nas sporo słońca, może być wręcz upalnie. Trzeba się jednak spieszyć - już w czwartek może dojść do załamania pogody, a poza ochłodzeniem, pojawią się też burze.

Wakacyjna pogoda utrzyma się na pewno w środę, ponieważ w całym kraju nie przewiduje się ani opadów deszczu, ani sporego zachmurzenia. Najcieplej będzie na zachodzie i południowym-zachodzie (28 stopni Celsjusza we Wrocławiu i Zielonej Górze), 27 st. C w Gorzowie Wielkopolskim.

Chłodniej będzie natomiast w reszcie kraju, od 20-22 stopni na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach, po 23-24 na Mazowszu i Lubelszczyźnie, po 25 st. w Małopolsce.

Prognoza na czwartek. Początek załamania pogody

Pierwsze zmiany tej aury przyniesie czwartek. Tego dnia, czyli 23 sierpnia, choć dalej będzie ciepło, bo do 33 stopni Celsjusza na Lubuskiem i na Śląsku, ale możliwe są przelotne opady deszczu i burze - informuje TVN Meteo.

Opady mogą wystąpić właśnie w zachodnich częściach Polski, niewykluczone są też burze z gradem.

Pogoda w piątek. Ochłodzenie, burze i deszcz

Załamanie letniej pogody nastąpi natomiast w piątek 24 sierpnia. Nad prawie całą Polską wystąpi spore zachmurzenie, a wraz z chmurami przyjdą opady i burze.

W piątek dojdzie też do ochłodzenia: w najcieplejszym miejscu na zachodzie i południowym-zachodzie Polski będzie maksymalnie 24 stopnie Celsjusza (m.in. Opole i Kalisz). Natomiast we wschodniej części, jak wynika z danych serwisu Windy.com, temperatury mogą sięgać nawet 28 st. (głównie na południu: Kraków, Kielce).

Pogoda w piątek stanie się bardziej jesienna aniżeli wakacyjna: przez Polskę przejdą burze (dotychczas ostrzeżenia wydano dla 13 województw, za wyjątkiem podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego). Na pewno należy przygotować się na przelotne opady deszczu, które będą obfitsze w miejscach, gdzie wystąpią burze.

Pogoda w weekend - jesienna. Dalsze ochłodzenie i opady

Po piątkowym załamaniu pogody nie ma też dobrych wieści na ostatni wakacyjny weekend: trzeba przygotować się na deszcze i burze oraz chłód, który zapanuje w kraju. W Wielkopolsce i na Pomorzu będzie zaledwie od 17 do 19 stopni, w najcieplejszych miejscach, na wschodzie kraju, będzie natomiast do 22 stopni.

Więcej o:
Komentarze (23)
Prognoza pogody. Idzie ochłodzenie, wrócą burze i deszcz
Zaloguj się
 • gesipipek65

  Oceniono 33 razy 17

  Mam nadzieję że to już koniec tych masakrycznych upałów. Marzę o listopaszie

 • remislanc

  Oceniono 22 razy 12

  Nareszcie...

 • serce30

  Oceniono 21 razy 11

  Nareszcie upragniony chłód i deszcz !

 • gramic

  Oceniono 13 razy 7

  chłodniej NARESZCZIEEE !!! KOCHAM NORMALNOŚĆ, a nie smrodliwe duszne i dręczące upaly i spiekotę rodem z zakiszonego Maroka.

 • Jan Tybicz

  Oceniono 19 razy 5

  Nareszcie koniec widoku półnagich Sebiksów.

 • marianna1960

  Oceniono 8 razy 4

  Wreszcie

 • yan57

  Oceniono 18 razy 4

  a mi jest szkoda lata.............

 • fragola50

  Oceniono 4 razy 4

  "Trzeba się jednak spieszyć??" do czego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX