Łeba: ojciec z 8-letnią córką prawie utopili się w Bałtyku. Popłynęli za dmuchanym kółkiem

W Łebie ojciec wraz z 8-letnią córką mogli stracić życie. Wszystko przez gumowe kółko, które porwały fale. Mężczyzna chciał je uratować, więc wypłynął razem z dziewczynką za boje. Zaczęli tonąć.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę 19 sierpnia. Na plaży centralnej w Łebie mężczyzna z ośmioletnią córką bawili się w Bałtyku, gdy nagle fala zabrała im dmuchane kółko.

Łeba: ratownicy uratowali ojca z 8-letnią córką

Ojciec ruszył za kółkiem i pociągnął dziecko za sobą.

W pewnym momencie przekroczył linię żółtych bojek, płynąc w kierunku falochronów. Ratownicy zauważyli to i już wcześniej gwizdali do niego, by wrócił, lecz mimo to ważniejsze było dla niego dmuchane kółko, które mu uciekało, niż jakiekolwiek inne komunikaty

- powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" Marek Chadaj, koordynator WOPR w Łebie. Dodał, że mężczyzna razem z córką wylądowali za bojkami, gdzie morze ma 5 metrów głębokości, i zaczęli tonąć.

Dzięki sprawnej akcji, ratownikom udało się uratować mężczyznę i dziecko. - Niewiele brakowało, by stracili życie przez warte 20 zł dmuchane kółko - podsumował Chadaj.

Na nagraniu udostępnionym przez jednego ze świadków zdarzenia słychać, jak ratownik mówi kilka słów do ojca, w którego wtula się przerażona córka. - Koraliki są założone, wszystko. Co jeszcze trzeba zrobić? Trzeźwy jesteś - denerwował się.

Więcej o:
Komentarze (157)
Łeba: ratownicy wyciągnęli z Bałtyku tonącego ojca z 8-letnią córką
Zaloguj się
 • hula.kula

  Oceniono 66 razy 62

  czekam na pozew od adwokata, że biedacy stracili kółko czy inną zabawkę.

 • rocznik59

  Oceniono 53 razy 35

  I tatuś powinien zostać ukarany mandatem, minimum 1000zł, to może by zapamiętał...

 • scierplaminoga

  Oceniono 34 razy 18

  po co w ogóle wchodzić do tej brudnej i zimnej brei i leżeć na tym piasków zmieszanym z ptasimi kupami i petami ? Do tego w roju os. Wypoczynek pełną gębą.

 • marta15052018

  Oceniono 19 razy 17

  mieszkam nad morzem i obserwuję turystów (miejscowi wcale nie lepsi). Skoro on jest nad morzem to ma prawo do kąpieli, mordy darcia, picia piwska, palenia (nie tylko papierosów), panowie i panie życia. Tragedia bo się ktoś topi? a kto mu kazał leźć do wody? przecież ratownik ostrzegał flagą, słowem, gwizdkiem. Ludzie nauczcie się być odpowiedzialnym za siebie i swoje rodziny. Jednak przysłowie wciąż aktualne, że Polak przed szkodą i po szkodzie głupi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX