Gmina straci dworzec PKS w Ostrołęce? Kuria chce zbyt wysokich opłat za teren

Firma Polonus prawdopodobnie wycofa się z zarządzania dworcem PKS w Ostrołęce. Powodem mają być zbyt wysokie opłaty dla właściciela terenu - Kurii Diecezjalnej w Łomży.

Według ustaleń portalu moja-ostroleka.pl, firma Polonus zdecydowała się zrezygnować z zarządzania dworcem z powodu zbyt wysokich opłat za dalszy wynajem terenu, których zażądała Kuria Diecezjalna w Łomży. Teren należy bowiem do parafii przyklasztornej w Ostrołęce. Nie udało się ustalić wysokości kwoty. Przedsiębiorcy prowadzący działalności na terenie dworca mieli już w piątek dostać wypowiedzenia najmu. Podobno mają miesiąc na opuszczenie lokalizacji.

Firma Polonus oficjalny komunikat ma wydać pod koniec tego tygodnia.

Co dalej z terenem dworca?

Nie wiadomo, co stanie się z terenem, który należy do kurii. Pojawiają się pytania, czy pozwoli ona małym przedsiębiorcom ponownie wynająć lokale i prowadzić biznes, czy może w miejscu dworca księża wybudują nowy obiekt handlowo-usługowy. Jak informuje moja-ostroleka.pl, wniosek o zmianę przeznaczenia terenu dworca w 2015 roku złożył proboszcz lokalnej parafii ks. Zdzisław Grzegorczyk.

Okoliczne miejscowości odcięte od świata

Wycofanie się firmy Polonus z zarządzania dworcem PKS w Ostrołęce tworzy dodatkowe utrudnienie dla mieszkańców okolicznych miast i wiosek, którzy i tak narzekają na słabe połączenia z Ostrołęką. Jeśli dworzec faktycznie zostanie zlikwidowany, nie tylko miasto, ale także gmina i cały powiat stracą najważniejszy punkt transportu zbiorowego.