Wzburzona kobieta w TVP: "Mateusz Morawiecki jest moralnie odpowiedzialny za śmierć mojego męża"

W programie "Studio Polska" TVP padły bardzo poważne zarzuty pod adresem premiera Mateusza Morawieckiego. Jedna z kobiet na widowni stwierdziła, że jest "moralnie odpowiedzialny" za samobójczą śmierć jej męża.

Emocjonalne wystąpienie miało miejsce na antenie programu TVP Info "Studio Polska", który prowadzi Magdalena Ogórek i Jacek Łęski. Głównym tematem były problemy osób, które zaciągnęły kredyty we frankach szwajcarskich.

Awantura w TVP Info. Mateusz Morawiecki nazwany "kłamcą"

Wśród publiczności znajdowała się Barbara Husiew, reprezentująca stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu. W pewnym momencie padło pytanie o łamanie konstytucji w kontekście "kredytów pseudowalutowych".

- Konstytucja była i jest cały czas łamana. Przyzwolenie na to dała Platforma Obywatelska, PSL, a dzisiaj również Prawo i Sprawiedliwość - powiedziała Husiew. Następnie stwierdziła, że PiS "wrzucił na fotel premiera Mateusza Morawieckiego, który jest 'banksterem'". Według niej jako prezes Banku Zachodniego WBK Morawiecki "podjął decyzję o udzielaniu tych toksycznych instrumentów finansowych". Przypomnijmy, że obecny szef rządu był prezesem zarządu BZ WBK w latach 2007-2015 był prezesem zarządu BZ WBK.

"Moralnie odpowiedzialny za śmierć mojego męża " 

Po tym padło jeszcze poważniejsze oskarżenie:

Pan premier Mateusz Morawiecki jest moralnie odpowiedzialny za śmierć mojego męża i za to, że od 9 lat, jako żona samobójcy, walczę z Bankiem Zachodnim WBK i spłacam kredyt denominowany do franka szwajcarskiego. Pan Mateusz Morawiecki jest moralnie odpowiedzialny za tę śmierć i za los mojej rodziny. 

- powiedziała Husiew. 

"Grillowanie" Morawieckiego. Polski premier odpowiadał na pytania europosłów

Więcej o: