Darłówko. Oświadczenie rodziny dzieci, które utonęły. "Media i opinia publiczna wydały wyrok"

Bliscy rodziców, których trójka dzieci utonęła w Darłówku, wydali oświadczenie. Przekonują, że "rodzice robili wszystko, by uchronić dzieci przed tragedią". Do zdarzenia doszło we wtorek. W morzu utonęła wówczas 11-letnia dziewczynka, a także 13 i 14-letni chłopiec.

Trwa wyjaśnianie okoliczności tragedii, do której doszło we wtorek w Darłówku. Troje dzieci - rodzeństwa - porwało morze. Krótko po tym odnaleziono 14-letniego chłopca, był reanimowany, zmarł po kilku godzinach w szpitalu. Po kilku dniach odnaleziono ciało jego 11-letniej siostry i 13-letniego brata.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że dzieci kąpały się z matką na niestrzeżonej plaży. Gdy kobieta na chwilę wróciła do czwartego dziecka na plaży, rodzeństwo zniknęło pod wodą. Ojciec dzieci również miał być na plaży, ale w innym miejscu.

Darłówko. Oświadczenie bliskich ofiar

Portal Onet.pl opublikował oświadczenie bliskich dzieci - dziadków, ciotek i wujków - którzy postanowili stanąć w obronie rodziców.

"Robili wszystko, by uchronić dzieci przed tragedią. Nie jest prawdą, że dzieci kąpały się lub weszły do wody przy czerwonej fladze. Nie jest prawdą, że mama dzieci została z nimi sama na plaży. Obecni byli oboje rodzice. W czasie gdy mama udała się z najmłodszym synkiem na wydmy, pozostałej kąpiącej się trójki doglądał tato. Dzieci kąpały się w oddaleniu od falochronu, a na długości całej plaży kąpali się również inni ludzie" - czytamy w oświadczeniu.

Bliscy twierdzą, że "media i opinia publiczna wydały już wyrok, uznając rodziców za nieodpowiednio dbających o dzieci". W oświadczeniu napisano także, że rodzice dzieci będą sprawdzać, czy kąpielisko było oznaczone prawidłowo i czy zrobiono wszystko, by uniknąć tragedii.

Więcej o:
Komentarze (516)
Darłówko. Jest komunikat rodziny dzieci, które utonęły. "Media i opinia publiczna wydały wyrok"
Zaloguj się
 • anbale

  Oceniono 133 razy 117

  Straszna tragedia, niewyobrażalna wręcz- ale dziwi mnie postawa "wszyscy winni tylko nie rodzice"...Naprawdę nie mają sobie nic do zarzucenia?

 • egon.olsen

  Oceniono 102 razy 94

  Zapowiedź adwokata o pozwaniu ratowników, teraz to oświadczenie PR-owe wygląda jak kryzysik w jakiejś korpo. A tu przecież zginęły dzieci. Nie wyobrażam sobie, aby stać mnie było w takiej sytuacji na pr-owe gierki.. dla mnie to jest grubsza patologia.

 • miastomakow

  Oceniono 112 razy 84

  "W oświadczeniu napisano także, że rodzice dzieci będą sprawdzać, czy kąpielisko było oznaczone prawidłowo i czy zrobiono wszystko, by uniknąć tragedii."
  Może niech też sprawdzą czy była tabliczka "przebywania pod wodą bez dostępu tlenu dłużej niż 4 minuty grozi śmiercią" albo niech pozwą Skarb Państwa o to że ich samych nie pozbawił władzy rodzicielskiej, jako nienadających się do opieki nad dziećmi, więc to wina rządu. tylko którego ?

 • dwa_grosze

  Oceniono 82 razy 66

  Co za skurwe..nskie oswiadczenie. Gdyby zrobili wszystko nie doszloby do tragedii. Ojciec mial pilnowac dzieciakow a nie polegac na ostrzeżeniach i czy one byly czy tez nie. Prokuratura jak i sad nie powinna miec nad ojcem zadnej litosci. Powinno sie tez rozoatrzec, czy maja prawo do opieki nad czwartm dzieckiem .

 • white_lake

  Oceniono 81 razy 61

  współczuję, ale i proszę: ciszej nad tymi trzema trumienkami,
  takie listy ani oskarżrnia przeciw ratowników niczego nie dadzą

 • janamalin

  Oceniono 65 razy 59

  Czym te dzieci są winne, że nieodpowiedzialni rodzice przyprowadzili je na niestrzeżoną plażę? Kto, jak nie rodzice, za to odpowiada,pytam się, no kto?

 • 31.februarius

  Oceniono 69 razy 59

  "Z dotychczasowych ustaleń wynika, że dzieci kąpały się z matką na niestrzeżonej plaży."

  No dobra, jeżeli FAKTYCZNIE TAK było, to wszelkie "oświadczenia najbliższych i pokrewieństwa z obu stron", to po prostu "...... w banię"!

 • sabriel

  Oceniono 77 razy 51

  Tymi bezsensownymi oświadczeniami brną jeszcze bardziej i ściągają na siebie oskarżenia. Ojciec tak doglądał dzieci, że to matka pierwsza zauważyła ich nieobecność. Oskarżania pod adresem ratowników są obrzydliwe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX