Matura poprawkowa 2018. Harmonogram matury poprawkowej i termin ogłoszenia wyników

Matura poprawkowa 2018 zbliża się wielkimi krokami. Matura poprawkowa przeznaczona jest dla tych osób, które nie zdały jednego z przedmiotów obowiązkowych. Kiedy poznają wyniki swojej matury poprawkowej?

>>> Matura poprawkowa 2018. CKE opublikuje arkusze z części pisemnej <<<

Kiedy matura poprawkowa? – to pytanie zadawali sobie ci, którym na egzaminie w maju powinęła się noga. Maturę można zdać nie tylko w pierwszym terminie – pod warunkiem, że maturzysta przystąpił do wszystkich obowiązkowych egzaminów i oblał tylko jeden z nich – pisemny lub ustny.

Matura poprawkowa 2018. Deklaracja maturzysty

Maturzyści, którzy chcieli jeszcze raz przystąpić do zdawania oblanego egzaminu, musieli złożyć deklarację o chęci poprawy matury do przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego. Termin był krótki – jedynie siedem dni od daty ogłoszenia wyników, czyli do 10 lipca.

Harmonogram matur poprawkowych

Matura poprawkowa 2018 z części pisemnej odbędzie się jutro (21 sierpnia) o godz. 9. Natomiast matura poprawkowa 2018 z części ustnej (język polski, języki nowożytny lub języki mniejszości narodowych) jest planowana na jutro (21 sierpnia) i na środę (22 sierpnia).

Szczegóły odnośnie miejsca i czasu obywania się egzaminów w ramach matury poprawkowej są podane na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Wyniki matury poprawkowej 2018 i przekazanie świadectw odbędzie się 11 września 2018 roku.

Polski uczeń w czołówce europejskiej, ale jego nauczyciel już nie

Więcej o: