Oliwer Kubicki szefem sztabu Jakiego. Pracował w radach nadzorczych trzech państwowych spółek

Oliwer Kubicki został szefem sztabu Patryka Jakiego. Kubicki to były rzecznik Komisji Weryfikacyjnej, ale też radny z ramienia PiS. Pracował także w trzech spółkach Skarbu Państwa, gdzie tylko w 2016 roku zarobił ponad 100 tys. zł.

Kampania przed wyborami samorządowymi 2018 ruszyła pełną parą. Patryk Jaki przedstawił swój sztab. Pokieruje nim Oliwer Kubicki. Politycy dotychczas współpracowali w Ministerstwie Sprawiedliwości. Kubicki był rzecznikiem Komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, którą kieruje Jaki (choć rok temu zapowiadał, że jako kandydat zrezygnuje z kierowania komisja). 

Kubicki działa też w samorządzie. Jest radnym PiS w Jeleniej Górze. W związku z tym składa oświadczenia majątkowe. I - jak zwrócił uwagę m.in. lokalny portal moja-ostroleka.pl - wynika z nich, że pracował on w kilku spółkach Skarbu Państwa.

Wybory samorządowe 2018. Posady szefa sztabu Jakiego

Jeszcze w oświadczeniu z 2015 roku jego główne dochody pochodzą z prywatnej firmy oraz diety radnego. Ale już w oświadczeniu z 2017 roku źródeł dochodu jest dużo więcej. Kubicki  wymienia pracę w radach nadzorczych trzech państwowych spółek: PZU Zdrowie od maja 2016 roku, Gaz Storage Poland (spółka celowa PGNiG S.A.) od marca do października 2016 roku i ENERGA Elektrownie Ostrołęka SA od kwietnia do października 2016 roku. Zarobił w nich kolejno 52 tys. zł, prawie 31 tys. i 30 tys. zł.

Razem z pensją w ministerstwie (95 tys. zł) i dietą radnego (20 tys. zł), Kubicki zarobił niemal 230 tys. zł. Kubicki przestał zasiadać w radach dwóch spółek w październiku 2016 roku - miesiąc po starcie akcji "Misiewicze", w której opozycja informowała o działaczach PiS w państwowych firmach.

W najnowszym oświadczeniu z kwietnia 2018 roku wciąż widnieje dochód z zasiadania w radzie nadzorczej PZU zdrowie - 68 tys. zł, a także 88 tys. zł wynagrodzenia w ministerstwie i 17 tys. diety radnego. 

Za pracę w państwowych spółkach skrytykował Kubickiego poseł PO Cezary Tomczyk. "Szefem Sztabu Patryka Jakiego został Pan Oliwer Kubicki - radny PiS z Jeleniej Góry, który jest... PiSiewiczem. Ale wtopa! Jeśli ktoś zastanawiał się jakiej Warszawy chce Patryk Jaki to bardzo proszę. Oto próbka" - napisał.

Kiedy odbędą się wybory samorządowe 2018? Pierwsza tura jesiennych wyborów już 21 października, druga - 4 listopada.

Więcej o:
Komentarze (54)
Oliwer Kubicki szefem sztabu Jakiego. Pracował w państwowych spółkach
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 39 razy 13

  Pracuś..Normalnie to człowiek po ośmiu godzinach w jednej robocie na pysk pada. A tu proszę. Gaz, energia i zdrowie. Mutanty w tym PiS-e czy jak..

 • cezar_szylko

  Oceniono 13 razy 5

  LUDZIE,,TO NIE TAK,,TRZEBA KLER KOPNĄC W DUPE,,,BO INACZEJ NIE DACIE RADY,,ZA DUZO JEST W POLSCE CIEMNOTY WIERZĄCEJ W TEGO ZASRANEGO CHRYSTUSIKA ŁAJZE CIEMNIAKA I ANALFABETE

 • antoni1967

  Oceniono 23 razy 5

  Nie Jaki kiedy radni PiS którzy okradli Warszawę na miliony w dzikiej reprywatyzacji wreszcie trafią przed komisję? Ci złodzieje znowu są na listach wyborczych śmiejąc się okradzionym w oczy i plują w twarz, a Pan jabłka ich ofiarą rozdaje Panie Jaki i pewnie jeszcze ma ich wsparcie.

 • lecho65

  Oceniono 17 razy 5

  Koryciarze.

 • pepe_papa

  Oceniono 23 razy 5

  PiSi kwik przed nowym korytem 🐷🐷🐷🐷🐷

 • fakiba

  Oceniono 8 razy 4

  Koryto jest najważniejsze

 • pascvale

  Oceniono 16 razy 4

  Walą do koryta jak po swoje, brawo wy.

 • gromek1

  Oceniono 14 razy 4

  doświadczony towarzysz!
  dał sobie radę na różnych odcinkach!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX