Tragedia w Darłówku. Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi bezpieczeństwo na plażach

Po tragedii, jaka rozegrała się w Darłówku, Najwyższa Izba Kontroli zapowiedziała sprawdzenie bezpieczeństwa na plażach. W te wakacje utonęła tam trójka rodzeństwa.

Najwyższa Izba Kontroli ogłosiła, że rozszerzy kontrolę bezpieczeństwa na plażach w Sopocie o Darłowo (jego nadmorska część to Darłówko). Kontrolerzy NIK mają sprawdzić, czy egzekwowane są regulacje w zakresie bezpieczeństwa i czy plażowicze mogą w spokoju wypoczywać. Pod lupę ma być wzięta także współpraca gmin z policjami i ratownikami wodnymi.

Wyniki kontroli mają być przedstawione przed końcem 2018 roku. Na ich podstawie ma być także zaplanowana kolejna kontrola bezpieczeństwa na polskich plażach, wzdłuż całego wybrzeża.

Tragedia w Darłówku. Utonęła trójka rodzeństwa

We wtorek 14 sierpnia w Darłówku zaginęła trójka rodzeństwa. Jak się okazało, dzieci zostały porwane przez fale Bałtyku. Jeszcze tego samego dnia z wody wydobyto 14-latka, który mimo reanimacji zmarł w szpitalu.

W piątek odnaleziono natomiast ciało 11-letniej dziewczynki, siostry 14-latka. W sobotę wyłowiono zwłoki ostatniego z trójki rodzeństwa, 13-latka.

Ratownicy, którzy brali udział w akcji, wskazywali, że dzieci wpadły do wody poza terenem, na którym działają, a fale porwały je w dniu, gdy na plaży obowiązywał całkowity zakaz kąpieli.

Więcej o: