Po dwóch nocach na lotnisku turyści wciąż nie wiedzą, kiedy wrócą do Polski. Śpią na kartonach

Po dwóch nocach, w tym 17 godzinach spędzonych na lotnisku - często leżąc na kartonach - w Burgas wciąż przebywa 24 turystów z Polski. Nie mają żadnych informacji, co do powrotu. - Wiemy, że nie wrócimy w najbliższym czasie - mówi pani Dominika.

Jak podaje Polsat News samolot linii Small Planet miał zabrać Polaków z Burgas w nocy z piątku na sobotę. Tak się jednak nie stało, część osób odleciała z Bułgarii dopiero w sobotę wieczorem. Na lotnisku zostały jednak 24 osoby, to klienci biura podróży TUI.

Burgas. Polscy turyści od dwóch dni czekają na samolot

- Grupa 24 osób nie poleciała wczoraj do Polski i zostaliśmy wysłani do hotelu. Mieliśmy lecieć dzisiaj, ale nie polecimy. Dobrze wiemy, że nie wrócimy w najbliższym czasie - relacjonuje w rozmowie z Gazeta.pl pani Dominika, która jest na miejscu. 

O tym, że grupy nie zabierze dzisiaj żaden samolot, poinformowała obsługa lotniska. Zanim turystów, którym nie udało się wrócić do kraju w sobotę, skierowano do hotelu, musieli spędzić 17 godzin na lotnisku, wielu z nich spało na kartonach. Nastroje wśród nich są fatalne m.in. z powodu postawy biura podróży. Jak mówi pani Paulina, na połączenie z infolinią TUI czeka się nawet 30 minut. - A jak ktoś już odbierze, słyszymy, że oni już za to nie odpowiadają. Pomagała nam jedynie pani z lotniska w Burgas, ze strony polskiej nie mamy żadnej opieki, nie wiemy jak wygląda nasza sytuacja. TUI się na nas wypięło - nie kryje rozgoryczenia nasza rozmówczyni. 

Zwróciliśmy się do TUI z prośbą o komentarz w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź.

Tymczasem, jak podaje RMF FM, problem mają też Polacy, którzy mieli zaplanowane wakacje w Bułgarii i dopiero chcieli tam polecieć. Ich samolot do Burgas został w piątek cofnięty z pasa startowego z powodu usterek. Na zdjęciach, które publikuje reporter Mateusz Chłystun widzimy poobklejane taśmą wnętrze pokładu samolotu czy rozebrany silnik. W Poznaniu na samolot do Burgas czeka ok. 200 osób, wiele z nich to również klienci TUI. 

Dlaczego ten bilet jest taki tani? Jak oszczędzają tanie linie lotnicze

Więcej o: