Kierowca autobusu w Gdańsku chciał, by pasażerom było ciepło i nie zgasił silnika. Dostał grzywnę

Kierowca autobusu w Gdańsku nie chciał, by pasażerowie jechali wychłodzonym autobusem. Naskarżyła na niego kobieta, której przeszkadzał warkot silnika.

Kierowca autobusu w Gdańsku, jak sam tłumaczy, chciał dobrze. - Wszystko działo się w Sylwestra. Z pętli Żabianka miałem jakieś 10 minut do odjazdu. Oczywiście wiadomo, jak to jest zimą w nocy, było zimno - na mrozie świadomie silnika nie zgasiłem. Podeszła do mnie kobieta, która najpierw złożyła mi życzenia z okazji Nowego Roku, a następnie zapytała, czy wiem, że popełniłem wykroczenie - relacjonuje w serwisie trojmiasto.pl pan Paweł, kierowca autobusu. Dodatkowo kobieta miała go straszyć zwolnieniem z pracy. 

Gdańsk. Chciał, żeby pasażerom było ciepło, dostał 250 zł kary

Kierowca zapewnia, że chciał, by pasażerowie nie wsiadali do wychłodzonego autobusu. Przepisy jednak nakazują, by w razie postoju gasić silnik po minucie. Pan Paweł przekroczył ten czas. Kobieta, która zwróciła mu na to uwagę, zrobiła zdjęcie i się oddaliła. Kierowca nie spodziewał się, że historia będzie miała nieprzyjemny dla niego ciąg dalszy. Tymczasem w kwietniu kierowcy dostarczono wezwanie na komisariat. Policjanci poinformowali go o popełnieniu wykroczenia drogowego. 17 sierpnia trafił do niego sądowy wyrok. Suma grzywny z z kosztami sądowymi wyniosła 250 zł.

W Sylwestra przeszkadzał jej warkot silnika

Pan Paweł mówi, że zapłaci, nie rozumie jednak zachowania kobiety, która twierdziła, że budzi ją warkot silnika. I zwraca uwagę, że sytuacja miała miejsce tuż po północy w Sylwestra. - Wszędzie huczały petardy i biegali śpiewający ludzie. Jestem chyba pierwszym kierowcą autobusu w Polsce, który dostał wyrok za coś takiego - stwierdza.

Więcej o:
Komentarze (160)
Kierowca autobusu w Gdańsku nie zgasił silnika. Dostał grzywnę
Zaloguj się
 • le5szek

  Oceniono 58 razy 20

  Pani gratulujemy obywatelskiej postawy. ORMO czeka na takich sprawiedliwych i prawych członków lokalnych społeczności.

 • ida61

  Oceniono 35 razy 19

  czy nie ma klimatyzacji w autobusach, gdzie latem pasazerowie sa chlodzeni a zima ogrzewani.czy nei elpiej ejst wydac pieniadze na ogrzewane autobusy niz wydawac miliardy na mafie z watykanu w tym na pasozyta rydzyka

 • poljack

  Oceniono 21 razy 9

  baby to ch...

 • Maks Maks

  Oceniono 14 razy 8

  Jednostronna relacja. Nie znam sprawy, ale może chodziło o spaliny pod oknami a nie hałas. Może kierowca włączył silniki, ale nie wpuszczał ludzi do środka, tylko doczekał do samego odjazdu.
  Znana jest tylko jego relacja.
  Relacja jednostronna to dziennikarski troling.
  Nie dajmy się wypuszczać.

 • smiki48

  Oceniono 25 razy 7

  przepisy ruchu drogowego obowiązują wszystkich. A wzorem powinni być kierowcy zawodowi i firmy przewozowe. Prawo zakazuje postoju z uruchomionym silnikiem powyżej 1 minuty. I nie ma w nim zapisane, że nie dotyczy to pojazdów komunikacji miejskiej. Ci sami ludzie uważający za głupie zachowanie kobiety, pomstują na wiszący w zimie nad miastami smog. A przecież jedną z przyczyn tego smogu są stojące z włączonymi silnikami autobusy.
  A całą winę za ten stan rzeczy ponoszą prezydenci miast i prezesi firm przewozowych. Dlaczego? Bo od wielu lat znane są przepisy ruchu drogowego i nic nie zrobili aby je przestrzegać. A wystarczy zainstalować tylko systemy ogrzewania w autobusach niezależne od pracy silnika. Jest to korzystne z dwóch powodów. Po pierwsze mniejsza emisja spalin, po drugie mniejsze zużycie paliwa. Te systemy są znacznie sprawniejsze w ogrzewaniu niż ogrzewanie silnikiem.

 • analizer

  Oceniono 19 razy 7

  a dostał informację o toczącym się postępowaniu? to już w Polsce mamy sądy zaoczne? Zero prawa do obrony? A pani nikt na sylwestra nie zaprosił i musiała się wyżyć na kimś, wylać gorycz.....

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 55 razy 7

  Obudził ją warkot silnika, zatem wstała z łóżka, ubrała się, poszła na pętlę, cyknęła fotkę i 2 stycznia poleciała na komisariat. Gdy tylko taki suweren wstaje z kolan, od razu powinien dostać w mordę, żeby do właściwej pozycji wrócił.

 • len_27a

  Oceniono 17 razy 5

  Pisówkie bojówki moherowe - zawsze zwarte i gotowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX