Księża reagują na tragedię w Darłówku. W kościołach odczytają apel biskupa

Kościół zabiera głos po tragedii w Darłówku. Fala wciągnęła tam do Bałtyku troje dzieci, wszystkie nie żyją. Biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak prosi o modlitwę za zmarłych i zwraca się z ważnym apelem do wiernych.

Po tragedii w Darłówku wypoczywających nad Bałtykiem ostrzegają ratownicy. Przypominają o niebezpieczeństwach czyhających w wodzie. Teraz do tych ostrzeżeń dołącza się też Kościół.

Zwracam się z apelem do w wszystkich wypoczywających nad wodą o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Ich poszanowanie jest wyrazem naszej odpowiedzialności za siebie nawzajem i przejawem miłości bliźniego

- napisał w liście do wiernych Edward Dajczak, biskup koszalińsko-kołobrzeski. Jego list zostanie odczytany we wszystkich kościołach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w niedzielę 19 sierpnia. Opublikowano go też na stronie polskiego Episkopatu.

Tragedia w Darłówku. Prośba o modlitwę

Biskup napisał też, że prosi Boga "o wieczne zbawienie dla tragicznie zmarłych dzieci oraz o łaskę umocnienia i pokoju dla ich rodziców". Apeluje też do wiernych o modlitwę za dusze zmarłych zarówno w Darłówku, jak i wszystkich, którzy "w tym roku stracili życie w tragicznych wypadkach".

Duchowny wyraził uznanie dla osób, które niosą pomoc poszkodowanym.