Tragedia w Darłówku. Dziennikarz nagrał, jak tłum obserwuje wyławianie ciała. "Zabrać dzieci!"

W pomoc w akcji ratunkowej w Darłówku włączali się turyści i mieszkańcy. Jednak gdy w sobotę wyłowiono ciało, prawdopodobnie poszukiwanego 13-latka, zebrał się tam tłum gapiów. Nie pomogły nawet apele policji, by "zabrać dzieci".

W sobotę w Darłówku z wody wyłowiono ciało. Dopiero sekcja zwłok wykaże, czy to na pewno 13-latek z trójki rodzeństwa, które porwały fale na niestrzeżonym kąpielisku. Dzieci zaginęły we wtorek. Jak opisywał w rozmowie z Gazeta.pl świadek, do akcji ratunkowej w Darłówku natychmiast ruszyli plażowicze, którzy uformowali łańcuch życia. 

14-latka wydobyto tego samego dnia, jednak mimo reanimacji, zmarł w szpitalu. W piątek odnaleziono natomiast ciało 11-letniej dziewczynki; rodzina - jak podaje Radio Szczecin - potwierdziła jej tożsamość.

Tragedia w Darłówku. Plażowicze przyglądali się akcji ratowników i policji

W akcję ratunkową, co skrzętnie dokumentowano i relacjonowano, zaangażowali się turyści wypoczywający w Darłówku i mieszkańcy miejscowości, który pomagali w poszukiwaniach. Po pięknej reakcji nastąpił niestety smutny widok, co widać na nagraniu opublikowanym przez Sylwestra Latkowskiego, reżysera i dziennikarza, który w sobotę przebywał w Darłówku.

Latkowski nagrał moment, gdy ratownicy wyciągali z wody ciało chłopca. Jak pisze na swoim blogu, był wtedy w kawiarni i dopiero po jakimś czasie "spostrzegł przyczynę zgromadzenia ludzi na końcu plaży".

Przy jednym z falochronów zebrał się tam tłum gapiów, wśród których były także dzieci. Nie pomogły apele policjanta, by "zabrać dzieci" (można je usłyszeć na nagraniu). Ludzie całkowicie je zignorowali i dalej przyglądali się, jak ratownicy przejmują ciało.

 

Policja i służby ratunkowe już wiele razy apelowały otwarcie, by podczas jakichkolwiek czynności nie tworzyć tłumu - w ten sposób można po prostu przeszkadzać im w trudnej pracy. W tym przypadku natomiast to kwestia tego, co można było zobaczyć - widok zwłok nie jest odpowiedni, zwłaszcza dla małych dzieci.

Więcej o:
Komentarze (264)
Tragedia w Darłówku. Znaleziono ciało chłopca. Akcji przyglądali się turyści
Zaloguj się
 • mniklasp

  Oceniono 77 razy 47

  to w Tajlandii zamyka sie plaze jak jest akcja ratownicza. Polska jest krajem poglowkow, ignorantow , arogantow i cynikow

 • nikon52

  Oceniono 47 razy 29

  I tak jest w każdym przypadku. Jest wypadek (najlepiej tragiczny) zbiera się tłumek, pali się - zbiera się tłumek, strzelają to zamiast uciekać też zbiera się ciekawy tłumek. I tak jest zawsze, a potem opowiadane są niestworzone głupoty i szerzą się ploty.

 • art_102

  Oceniono 37 razy 13

  Kiedyś gawiedź miała rozrywkę,, jak kogoś wieszano na szafocie, teraz jak może pooglądać na żywo ofiare wypadku.
  Taki poziom. największy cham i prostak jak kupi sobie furę, komórę i zafunduje tv na pół ściany uważa sie za panisko, i nikt mu nie będzie mówił co ma robić.
  Zamiast mieszczaństwa mamy hołotę, co widać i czuć na każdym kroku.

 • immicunt

  Oceniono 33 razy 13

  Co za tłuszcza obleśna. Nie należę do największych fanów policji ale w tym wypadku powinni hurtowo wystawiać mandaty za ignorowanie ich nakazów. Chama po kieszeni zaboli dopiero.

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 54 razy 12

  "widok zwłok nie jest odpowiedni, zwłaszcza dla małych dzieci"
  A który widok jest odpowiedni, w tym dla dzieci? Mnie osobiście nie odpowiada oglądanie trupów, także wszelkich wypadków, ale ludzie mają różne rozrywki i dlaczego im tego zabraniać. Byle tylko nie przeszkadzali. A jeśli chodzi o dzieci: dawniej był zwyczaj, że przed pogrzebem zwłoki były wystawiane w otwartej trumnie i przyglądały się temu także dzieci. I bardzo słusznie: powinny od małego wiedzieć, że życie ma swoje piękne, ale i mniej piękne strony. Hodowla zaś dzieci pod kloszem do niczego dobrego nie prowadzi.

 • arcanka

  Oceniono 40 razy 12

  Kanibalizm moralny.

 • callistob

  Oceniono 13 razy 9

  Ależ zbiegi okoliczności... Pan Latkowski tak zapewne z innej okazji w Darłówku, w końcu fajne miejsce do spędzania soboty; i tak z tej kawiarni po dłuższym przecież czasie tak przypadkiem akurat w idealnym momencie sytuację sfilmował i w internety wrzucił. A gazeta też przypadkiem znalazła i absolutnie, ale to absolutnie w celu wyłącznie edukacyjnym, a nie wyciśnięcia czego się da z tej tragedii. Oczywiście to taki splot wydarzeń. To tłumek nieliczny jest be i tej wersji należy się trzymać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX