Darwko: Znaleziono ciao 13-letniego chopca. To prawdopodobnie ostatnie z rodzestwa

Z wody wyowiono ciao 13-letniego chopca. Jak podaje RMF FM za Polsk Agencj Prasow, prawdopodobnie jest to ostatni z trjki rodzestwa, ktre we wtorek porwaa fala.

Ratownicy wydobyli i zabezpieczyli ciało 13-latka. Czy to na pewno jedno z poszukiwanych dzieci wykaże identyfikacja zwłok - podaje RMF FM

We wtorek troje dzieci zaginęło podczas kąpieli w morzu w Darłówku. Wcześniej fale wyrzuciły na brzeg 14-letniego chłopca. Pomimo prób reanimacji jednak zmarł on w szpitalu. Pozostała dwójka rodzeństwa została uznana za zaginioną.

W piątek ratownicy odnaleźli w kanale portowym ciało dziewczynki. Według nieoficjalnych informacji, dziś miała nastąpić jej identyfikacja. 

Jak doszło do tragedii?

Według ustaleń policji, matka z dziećmi kąpała się na niestrzeżonym kąpielisku, blisko strzeżonego .Kiedy wyszła na chwilę z wody do dwuletniego dziecka, które było na plaży, fala miała porwać trójkę dzieci. Nad kąpieliskiem powiewała czerwona flaga. Ojciec dzieci miał być na plaży w innym miejscu.

Adwokat rodziny złożył w Prokuraturze w Koszalinie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa .Prokuratorzy sprawdzą, czy osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na plaży nie dopuściły się zaniedbań. Prokuratura prowadzi też odrębne powstępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dzieci. Przesłuchani byli rodzice.

Rodzina pochodzi z Sulmierzyc w Wielkopolsce. W mieście obowiązywała wczoraj żałoba.