Pan Marcin postanowił odnaleźć koleżankę ze zdjęcia sprzed 40 lat. Chce z nią wrócić do Jastarni

Marcin Bołtryk postanowił odnaleźć koleżankę, z którą niemal 40 lat temu zrobił sobie zdjęcie. Wystarczyły dwa dni, by informacja o prowadzonych poszukiwaniach trafiły do kobiety. Teraz chcą ponownie spotkać się w Jastarni.

Historię zdjęcia i poszukiwań jego bohaterki opisał jako pierwszy TVN24, ale wszystko zaczęło się od udostępnienia fotografii na Facebooku. Na czarno-białym zdjęciu widzimy dwójkę obejmujących się, uśmiechniętych dzieci. Blondwłosa dziewczynka z wiaderkiem to Patrycja, jej towarzysz to Marcin. Zdjęcie powstało podczas wakacji nad morzem około 1979 roku.

Poszukiwania Patrycji ze zdjęcia

- To były wakacje w Jastarni, jeździłem tam z rodzicami, Patrycja jeździła do rodziny, która niedaleko nas mieszkała. Jak to dzieciaki, wspólnie się bawiliśmy, lepiliśmy babki, powstało z tego mnóstwo zdjęć - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Marcin Bołtryk. 

Głupia sprawa. I w sumie nieważna. Ale chciałbym powtórzyć to zdjęcie. Wtedy (prawdopodobnie 1979) to była moja "narzeczona". Wiem (a raczej mama tak twierdzi) że miała na imię Patrycja. To było w Jastarni. Fajnie było by ją odnaleźć i powtórzyć zdjęcie sprzed niemal 40 lat. To nie jest jakieś ważne czy pilne. Ani konieczne. Ot marzenie

- czytamy we wpisie. Następnie pan Marcin prosi o udostępnianie wiadomości: "Może dzięki Waszym udostępnieniom się odnajdzie ta 'moja' Patrycja. Może rozpozna swoją dziecięcą buzię. Dla ułatwienia: ten wyższy to ja. Dziękuję".

Przypadek za przypadkiem

A skąd pomysł, by w ogóle odnaleźć kobietę-dziewczynkę ze zdjęcia? To też jest ciekawy zbieg okoliczności. - Zupełnym przypadkiem spotkałem na swojej drodze pewną znajomą znajomych i od słowa do słowa doszliśmy do wniosku, że tak naprawdę spędzaliśmy wakacje w tym samym czasie i w tym samym miejscu. Postanowiłem poszukać na starych zdjęciach, czy jej gdzieś tam nie ma. Jej nie było, ale natrafiłem na Patrycję. Pomyślałem, skoro znalazłem jedną osobę, to może znajdę drugą - mówi. 

W ciągu dwóch dni post został udostępniony ponad tysiąc razy. Udało się, Patrycja została odnaleziona. O tym, że jest "poszukiwana" w Internecie powiadomiła ją rodzina.  - Dzwoniła żona kuzyna. Przestraszyłam się, że coś się stało. Nagle usłyszałam, że jakiś mężczyzna publikuje moje zdjęcia z dzieciństwa i próbuje mnie znaleźć. Podesłała mi link do zdjęć. Byłam w szoku. Nie wiedziałam, jak na to zareagować. Byłam pewna tylko jednej rzeczy: dziewczynka na zdjęciu to ja - mówiła w TVN 24 Patrycja Domagalska.

- Na początku bałem się, że ona się na mnie wścieknie za to, co robię. Na szczęście się nie wściekła - mówi Marcin Bołtryk.

Skontaktowali się ze sobą i postanowili zrobić to, na czym od początku zależało panu Marcinowi - spotkać się i zrobić zdjęcie podobne do tego, które powstało prawie 40 lat temu. Kiedy to nastąpi? Trudno powiedzieć, oboje muszą zgrać swoje kalendarze. Pan Marcin zapewnił nas, że gdy do spotkania dojdzie, zostaniemy poinformowani. 

Historia zdjęcia i poszukiwań Patrycji poruszyła w mediach społecznościowych mnóstwo osób. - Mam wrażenie, jakby oczekiwanie było takie, że teraz rzucimy wszystko i pójdziemy do ślubnego kobierca, ale na pewno nic takiego się nie zdarzy - mówi Bołtryk. - Spróbujemy zorganizować tę sesję dla śmiechu, bardziej dla naszych rodziców, niż dla nas - dodaje.

Ekstremalne upały w przyszłości będą normą

Więcej o: