Został zatrzymany za koszulkę na pomniku Lecha Kaczyńskiego. Sąd: Całkowicie bezzasadne

Sad orzekł w sprawie zatrzymania przez policję 67-latka, który jest podejrzano o znieważenie pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich w Białej Podlaskiej. Mężczyzna powiesił na nim koszulkę z napisem "konstytucja".

Działania policji wobec 67-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej Sąd Rejonowy uznał za "całkowicie bezzasadne z powodu braku przesłanek do zastosowania tego środka przymusu w realiach sprawy" - podaje Polsat News.

Chodzi zatrzymanie podejrzanego o znieważenie pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich w Białej Podlaskiej. 2 sierpnia 67-latek miał nałożyć na pomnik koszulkę z napisem "konstytucja". O 5 rano zauważyli to policjanci.

Zażalenie na zatrzymanie przez policję złożyła obrona mężczyzny. Jednocześnie sąd uznał, że działania podjęte przez funkcjonariuszy były, jak podaje Polsat News, "legalna i prawidłowa".

Podobny incydent miał miejsce w Szczecinie. Tamtejsza prokuratura umorzyła dochodzenie ws. koszulek na pomniku Lecha Kaczyńskiego. Jak podała "Gazeta Wyborcza" śledczy nie dopatrzyli się znamion "znieważenia pomnika".

'Mam czas i chęci, ale jeżeli chodzi o prawo to ja mogę doczytać'. Tak wybierano ławników do Sądu Najwyższego

Więcej o: