Wypadek na zakręcie śmierci w Leszczawie Dolnej. Autokar spadł ze skarpy. Nie żyją 3 osoby

W nocy doszło do tragicznego wypadku autobusu z Ukraińcami. W Leszczawie Dolnej na Podkarpaciu pojazd spadł ze skarpy. Nie żyją trzy osoby.

Informację o wypadku autokaru z Ukraińcami w Leszczawie Dolnej na Podkarpaciu służby otrzymały ok. godz. 22. Wiadomo, że w wypadku zginęły trzy osoby. - Przygotowujemy teren wokół pojazdu i sam autokar do tego, żeby ewakuować ciała z pojazdu. Będziemy używać w tym celu ciężkiego, specjalistycznego sprzętu - mówił rano w stacji RMF FM Grzegorz Latusek, rzecznik straży pożarnej w Przemyślu.

Leszczawa Dolna. Wypadek autokaru z ukraińską wycieczką

Zdarzenie miało miejsce na tzw. zakręcie śmierci, gdzie często dochodzi do wypadków. Ustalono, że pojazd po przebiciu bariery energochłonnej spadł ze skarpy. Ciężko rannych w wypadku zostało 11 osób. Jak informuje Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu poszkodowanych łącznie jest 50 osób, wśród nich są dzieci. "Z relacji ratowników wynika, że cześć poszkodowanych samodzielnie opuściła autokar, pozostali zaś byli uwięzieni w autokarze, kilka osób było nieprzytomnych" - informuje WSPR w Przemyślu.

Większość pasażerów w momencie wypadku spała, niektórzy relacjonowali ratownikom, że kierowca jechał zbyt szybko. Ukraińcy jechali na wycieczkę do Wiednia. Jak podaje TVN24, przed godziną 7 strażacy informowali, że ciała trzech osób zakleszczone są pod pojazdem.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: