Karambol na A2 w Luboniu. Zderzyło się 5 aut, w tym bus. Utrudnienia w stronę Warszawy

Karambol na A2 między węzłami Komorniki i Luboń. Doszło tam do zderzenia kilku aut, droga w kierunku Warszawy jest zablokowana.

Do karambolu doszło na autostradzie A2 około godz. 17 w Luboniu koło Poznania. W jego wyniku ruch w kierunku Warszawy między węzłami Komorniki i Luboń jest całkowicie zablokowany.

Jak poinformowało Radio Poznań na Twitterze, w karambolu zostały ranne trzy osoby. W wypadku uczestniczyło łącznie pięć aut: cztery osobowe i jeden bus.

Po wypadku wytyczono objazd dla kierowców jadących od strony Świecka w kierunku Warszawy. Kierowcy muszą zjechać na węźle Poznań-Zachód i wrócić na autostradę węzłem Poznań-Wschód.

Z busa najprawdopodobniej wylały się farby i należy je uprzątnąć, aby żaden samochód nie wpadł w poślizg. W związku z rozpoczynającym się weekendem ruch na drodze jest większy, a usuwanie utrudnień może potrwać do około 20.

Protest kierowców ciężarówek

Na A2, jak i na innych autostradach, kierowcy samochodów ciężarowych strajkowali pod hasłem "Protest 69". Kierowali autami tak, by poruszać się wolniej (co najmniej 10 km/h wolniej niż prędkość maksymalna) oraz nie wyprzedzali innych kierowców.

Akcja to sprzeciw wobec akcji "TIR", według której policjanci mają karać kierowców samochodów ciężarowych za zbyt długie wyprzedzanie na autostradach i drogach ekspresowych.

Więcej o:
Komentarze (16)
Karambol na A2 w Luboniu. Zderzyło się 5 aut, w tym bus. Utrudnienia w stronę Warszawy
Zaloguj się
 • js08836

  Oceniono 15 razy 7

  Mieli się nie wyprzedzać, a ciężarówki stoją na dwóch pasach ruchu.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 8 razy 6

  Jestem w Polsce kilka razy w roku i za kazdym razem w szoku jak agresywnie na tzw autostradach zachowuja sie polscy kierowcy. Szczegolnie w drogich niemieckich autach, ZNACZNIE przekraczajc predkosc, podjezdzaja pod bagaznik, mrugaja swiatlami a ja mam 10-20 km/h powyzej limitu to co mam zrobic jesli prawy pas jest zajety? To objaw AGRESJI DROGOWEJ.
  Nie dziwie sie, ze na tych 'szybszych' drogach jest tyle wypadkow. Dziwie sie, ze jest tam tak malo policji i mandaty dla kierowow jezdzacych agresywnie nie sa po pare tys. zl. a punkty karne nie powoduja gwaltownego wzrostu stawki za O/C. To sa pieniadze lezace na jezdni.

 • konigin

  Oceniono 22 razy 4

  W Niemczech jak jest korek na autostradzie gnoje w tirach stoja grzecznie na jednym pasie, w Przywislanskim Kraju sqrwiele zajmuja oba pasy.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 4 razy 2

  Zastanawia jedno: wzory z lotnictwa komunikacyjnego.
  Miliony lydzi lataja samolotami pasazerskimi. Ale tylko nieliczni je prowadza. Za niewinne wykroczenia traca i papiery i robote a ludzie nie gina.

 • przymusowy

  Oceniono 1 raz 1

  a gdzie 40-latek ?

 • doomsday

  Oceniono 17 razy -3

  Za złą jazdę polskich kierowców w 99% odpowiada nasza Policja i MSW, które ją nadzoruje.
  W Polsce Policja od zawsze wyrabia statystyki zamiast pracować. W nieszczęsnym Poznaniu robią to od kilkudziesięciu lat przy Bałtyku i Teatralce, gdzie chowają się za kioskem i drzewem , żeby wlepić mandat babci, która nie zdążyła zejść z pasów na zielonym. Każdy to może zobaczyć, bo to jest codzienna praktyka Policji w Poznaniu. Bandziorów, którzy jeżdżą po mieście 130 km i zabijają te babcie na passach, nikt nie ściga. Bo to trochę trudniejsze jest i po co się narażać. Młody bandyta w BMW może mieć np. tatusia z wpływami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX