Karambol na A2 w Luboniu. Zderzyło się 5 aut, w tym bus. Utrudnienia w stronę Warszawy

Karambol na A2 między węzłami Komorniki i Luboń. Doszło tam do zderzenia kilku aut, droga w kierunku Warszawy jest zablokowana.

Do karambolu doszło na autostradzie A2 około godz. 17 w Luboniu koło Poznania. W jego wyniku ruch w kierunku Warszawy między węzłami Komorniki i Luboń jest całkowicie zablokowany.

Jak poinformowało Radio Poznań na Twitterze, w karambolu zostały ranne trzy osoby. W wypadku uczestniczyło łącznie pięć aut: cztery osobowe i jeden bus.

Po wypadku wytyczono objazd dla kierowców jadących od strony Świecka w kierunku Warszawy. Kierowcy muszą zjechać na węźle Poznań-Zachód i wrócić na autostradę węzłem Poznań-Wschód.

Z busa najprawdopodobniej wylały się farby i należy je uprzątnąć, aby żaden samochód nie wpadł w poślizg. W związku z rozpoczynającym się weekendem ruch na drodze jest większy, a usuwanie utrudnień może potrwać do około 20.

Protest kierowców ciężarówek

Na A2, jak i na innych autostradach, kierowcy samochodów ciężarowych strajkowali pod hasłem "Protest 69". Kierowali autami tak, by poruszać się wolniej (co najmniej 10 km/h wolniej niż prędkość maksymalna) oraz nie wyprzedzali innych kierowców.

Akcja to sprzeciw wobec akcji "TIR", według której policjanci mają karać kierowców samochodów ciężarowych za zbyt długie wyprzedzanie na autostradach i drogach ekspresowych.

Więcej o: