Tragiczny wypadek w Gdańsku. Ważąca tonę tokarka przewróciła się na dwóch mężczyzn

Dziś w Gdańsku około godz. 12 doszło do tragicznego wypadku. W firmie zajmującej się remontem urządzeń stoczniowych przewróciła się ważąca ponad tonę tokarka, która przygniotła dwóch mężczyzn. Jeden zmarł, drugi trafił do szpitala.

Tragiczny wypadek w Gdańsku. 60-letni mężczyzna przygnieciony tokarką nie miał szans

Ofiary tragicznego wypadku to dwóch mężczyzn, którzy pracowali w zakładzie ślusarskim przy ulicy Elbląskiej w Gdańsku. Podczas pracy przewróciła się na nich tokarka. Zaalarmowano straż pożarną, zgłoszenie wpłynęło około godziny 12.

Pomimo akcji ratowniczej nie udało się uratować jednego z poszkodowanych. Mężczyzna miał 60 lat. Jego kolega, który miał więcej szczęścia, trafił do szpitala z urazem kolana.

Wypadek FlixBusa w Niemczech. Sześć osób odniosło ciężkie obrażenia >>>

Ważąca ponad tonę tokarka przewróciła się. Policja sprawdza, czy maszyna była odpowiednio zabezpieczona

Jak podaje Dziennik Bałtycki, na miejscu wypadku pracuje straż pożarna, policja, prokuratura, lekarz sądowy, a także technik kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren wypadku oraz dowody w sprawie.

W tej chwili trwają badania mające ustalić przyczyny wypadku oraz to, czy ważąca ponad tonę maszyna była odpowiednio zabezpieczona i czy w zakładzie ślusarskim nie doszło do złamania przepisów bezpieczeństwa.

Energylandia. Śmiertelny wypadek w parku rozrywki w Zatorze. Nie żyje serwisant kolejki >>>

Więcej o: