Pogoda na weekend. Nadal gorąco, ale uwaga: w sobotę burze i deszcz

Pogoda w weekend ma być kapryśna - będzie przeważnie ciepło i słonecznie, ale w niektórych regionach można spodziewać się burz i intensywnych opadów deszczu.

Pogoda w weekend w zależności od regionu może być ciepła i słoneczna lub deszczowa i burzowa.

Pogoda w sobotę będzie zdecydowanie najmniej przyjemna. Według portalu Ventusky.com późnym popołudniem burze mogą wystąpić głównie na Podlasiu, Warmii i Mazurach, w Kujawsko-Pomorskiem i na Śląsku. To właśnie w tych regionach mogą wystąpić opady deszczu. Burze spodziewane są również na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

Zagrzmieć może także na Mazowszu, Wielkopolsce i w Łódzkiem - to tam IMGW nie wyklucza ostrzeżeń związanych z burzami, w tym burzami z gradem.

Najchłodniej w sobotę będzie na wybrzeżu - ok. 21-22 stopni Celsjusza, najgoręcej - w zachodniej części Polski, gdzie słupki rtęci wskażą nawet 29-30 stopni.

Pogoda w niedzielę powinna być mniej dokuczliwa - burze mogą wystąpić głównie na południu - m.in. w Małopolsce, na Podkarpaciu, na Śląsku i Lubelszczyźnie. Dobra wiadomość jest taka, że poza tymi regionami nie powinno padać.

Niedziela będzie gorętsza od soboty - ponownie najcieplej na zachodzie, gdzie temperatura wyniesie miejscami nawet 31 stopni Celsjusza.