Niedziele handlowe - sierpień 2018. Czy dziś sklepy są otwarte? Gdzie możemy zrobić zakupy?

Dzisiejsza niedziela nie jest niedzielą handlową. Ci, którzy zapomnieli o zrobieniu zapasów do soboty, będą musieli posiłkować się wizytą na stacji benzynowej lub w osiedlowym sklepiku.

Niedziele handlowe – sierpień 2018. Dzisiaj zamknięte Lidl iTesco

19 sierpnia to trzecia niedziela sierpnia, co oznacza, że nie jest to niedziela handlowa. W takie dni jak dziś zamknięte są sklepy w galeriach handlowych, a także sklepy wielobranżowe, takie jak Biedronka (poza wyjątkami - o nich piszemy w dalszej części tekstu), Auchan, Lidl czy Tesco.

Nie oznacza to jednak, że nie możemy dziś zrobić zakupów. Które sklepy są czynne w niedzielę 19 sierpnia? Sprawdź poniżej.

19 sierpnia - jakie sklepy są dziś otwarte?

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje pewne wyjątki od ogólnie przyjętej reguły. Co to oznacza? Istnieją 32 typy sklepów, które mogą handlować bez względu na podział na niedziele handlowe i niehandlowe. Dzięki temu 19 sierpnia możemy zrobić zakupy w aptekach, piekarniach, na stacjach benzynowych oraz w placówkach pocztowych. Do tych ostatnich należą m.in. sklepy sieci Żabka. To czy i w jakich godzinach otwarte będą dziś te sklepy, ustalają właściciele konkretnych sklepów.

Niedziele handlowe 2018. Gdzie zrobić zakupy, kiedy wypada niedziela niehandlowa?

Bez względu na to, czy jest niedziela handlowa, czy też nie, czynne mogą być także sklepy, w których w niedziele pracuje sam właściciel lub członek jego rodziny. Oznacza to, że jeżeli zabraknie nam mleka lub soli, możemy poszukać otwartego sklepu w pobliżu naszego osiedla. Kolejnym miejscem, gdzie możemy zrobić zakupy bez względu na podział na niedziele handlowe i niehandlowe są sklepy umieszczone na dworcu. Przykładem takich sklepów są m.in. Biedronki ulokowane w hali Dworca Centralnego w Warszawie, przy Dworcu Wileńskim - także w stolicy czy w hali Dworca Głównego w Krakowie.

Sklepy tego typu mogą być otwarte, ponieważ według ustawy, zajmują się „bezpośrednią obsługą pasażerów”, sprzedając im żywność oraz napoje.

Te Biedronki są otwarte 19 sierpnia w niedzielę bez handlu. Godziny otwarcia:

Niedziele handlowe 2018. Te Biedronki mogą być otwarte w niedziele bez handluNiedziele handlowe 2018. Te Biedronki mogą być otwarte w niedziele bez handlu Biedronka

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: