Niedziele handlowe. Jak będą otwarte sklepy w weekend 18-19 sierpnia? Lidl, Tesco, Biedronka

W sierpniu przypadają tylko dwie niedziele handlowe. Warto sprawdzić, jak w tę sobotę i niedzielę otwarte są popularne sklepy wielobranżowe Biedronka, Carrefour, Tesco czy Lidl. Przypominamy godziny otwarcia sklepów 18 i 19 sierpnia.

Biedronka – godziny otwarcia w weekend 18-19 sierpnia

Sklepy portugalskiej sieci Biedronka są otwarte dłużej, odkąd w życie wszedł podział na niedziele handlowe i niehandlowe. Wydłużenie godzin pracy dotyczy piątków oraz niedziel. Nie inaczej będzie w tym tygodniu – większość sklepów sieci Biedronka będzie pracować od godziny 6:00 lun 7:00 aż do godziny 22:00, a w niektórych lokalizacjach nawet do 23:00. 

Mieszkańcy największych miast Polski, np. Warszawy, Krakowa i Wrocławia, mogą kupować w Biedronce także w dni objęte zakazem handlu. Niektóre Biedronki są otwarte też 19 sierpnia. Jak to możliwe? Biedronki zlokalizowane w halach dworców mogą sprzedawać zarówno w niedziele handlowe, jak i niehandlowe, ponieważ zajmują się bezpośrednią obsługą pasażerów.

W niedziele handlowe, czyli np. 26 sierpnia, sklepy Biedronka są otwarte od 8:00 lub 9:00 do 20:00.

Niedziele bez handlu 2018. Te sklepy Biedronka otwarte są w każdą niedzielę w rokuNiedziele bez handlu 2018. Te sklepy Biedronka otwarte są w każdą niedzielę w roku Biedronka

Lidl – jak otwarte są sklepy w soboty?

Kiedy ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę weszła w życie, zareagowało także kierownictwo sklepów Lidl, które od tamtej pory są otwarte dłużej w przedostatni dzień tygodnia. W sobotę sklepy Lidl czynne są od 7:00 aż do 22:00.

19 sierpnia sklepy Lidl będą zamknięte.

Jak w weekendy otwarte są sklepy Carrefour?

Niemal wszystkie sklepy sieci Carrefour są czynne w soboty od godziny 7 rano. Godziny zamknięcia sklepów Carrefour to najczęściej 21:00 lub 22:00 – w zależności od lokalizacji danej placówki.

Sklepy sieci Carrefour będą zamknięte 19 sierpnia.

Tesco – godziny otwarcia w soboty

Tesco nie odstaje od swoich największych konkurentów i również dba o to, aby sklepy tej marki były otwarte jak najdłużej. Hipermarkety, które przed wprowadzeniem podziału na niedziele handlowe i niehandlowe pracowały całą dobę, zamykają się w soboty o godzinie 23:00 i zaczynają pracę w poniedziałek o 6 rano. Inne, mniejsze placówki sieci Tesco w piątki i w soboty otwarte są do 21:00, ale bywa, że do 18:00. Szczegóły znajdziesz tutaj.

W nadchodzącą niedzielę sklepy Tesco będą nieczynne.

Jak sklepy Żabka otwarte są w niedziele?

Sklepy sieci Żabka z pewnością otwarte będą w sobotę 18 sierpnia, a duża część z nich także 19 sierpnia, czyli w niedzielę niehandlową. Dzieje się tak, ponieważ wiele sklepów Żabka pełni także funkcję placówki pocztowej, a to oznacza, że może handlować w każdy dzień, bez względu na to, czy wypada niedziela handlowa, czy też nie. Godziny otwarcia sklepów Żabka są jednak różne, ponieważ ustala je indywidualnie każdy z właścicieli sklepów, działających na zasadach franczyzy.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: