Tragedia w Darłówku. Adwokat rodziców donosi na ratowników, a ci oskarżają rodziców

Adwokat rodziców, których dzieci porwało w Darłówku wzburzone morze, chce złożyć zawiadomienie do prokuratury. Według niego ratownicy mogli nie dopełnić obowiązków. Ratownicy z Darłówka są mocno zaskoczeni.

Adwokat Paweł Zacharzewski poinformował dziś o zamiarze złożenia zawiadomienia Polską Agencję Prasową. - Najpierw jedziemy na czynności na plażę w Darłówku. Prosto z plaży udaję się do prokuratury do Koszalina, by złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Zawiadomienie to dotyczy narażenia na bezpośrednie ryzyko utraty zdrowia i życia, a w konsekwencji nieumyślne spowodowanie śmierci dzieci przez osoby, które pełniły dyżur ratowniczy w tym momencie na tym kąpielisku - powiedział. Jak twierdzi, zaproponował świadków oraz nagrania z monitoringu, które mogą rozwiać wątpliwości, czy dzieci znajdowały się na strzeżonym czy niestrzeżonym odcinku plaży.

Zawiadomienie budzi zaskoczenie ratowników

Decyzja adwokata Pawła Zacharzewskiego była dla ratowników ogromnym zaskoczeniem. - Tam są znaki informujące, że jest całkowity zakaz wchodzenia do wody przy budowach hydrotechnicznych, a taką jest to molo. Odcinek 55 metrów plaży jest całkowicie wyłączony z użytkowania dla turystów - powiedział dla Wirtualnej Polski Sylwester Kowalski, szef ratowników w Darłówku. - Dzieci wpadły do wody poza terenem naszej jurysdykcji - podkreślił.

Dodał również, że we wtorek, kiedy zaginęły dzieci, na plaży obowiązywał całkowity zakaz kąpieli. - Nie chcę atakować rodziców, bo spotkała ich wielka tragedia, ale nie dopilnowali dzieci. To niesprawiedliwe, że teraz ktoś nas oskarża - uważa.

Tragedia w Darłówku - morze porwało troje dzieci

Do zdarzenia doszło we wtorek, 14 sierpnia. Morze porwało troje dzieci, kiedy ich mama, będąca z nimi na plaży, odeszła na chwilę, aby zająć się czwartym - dwuletnim. Wieczorem odnaleziono 14-letniego chłopca, który zmarł w szpitalu w środę. 13-letni chłopiec i 11-letnia dziewczynka są nadal poszukiwani.

Prokuratura w czwartek wszczęła śledztwo w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia trojga dzieci przez osoby, które były zobowiązane opiekować się nimi. Śledztwo ma także dotyczyć nieumyślnego spowodowania śmierci jednego z nich. Ponieważ śledztwo prowadzone jest "w sprawie", nikt nie został oskarżony.

Więcej o:
Komentarze (388)
Tragedia w Darłówku. Adwokat rodziców donosi na ratowników
Zaloguj się
 • xyz876

  Oceniono 141 razy 111

  Ciekawe, że składają bezzasadne zawiadomienie do prokuratury, kiedy trwa nadal akcja ratunkowa i poszukiwawcza i nadal nie znaleziono ciał dzieci. Przy ogromie całej tragedii niezbadane są roszczenia pincetplusów, jak również ich tok rozumowania.

 • grot191

  Oceniono 105 razy 61

  Dzieci ponoć zostały porwana przez falę z falochronu. Co na nim robiły? Gdzie byli Rodzice w tym czasie?

 • duquette

  Oceniono 66 razy 54

  .
  Jeszcze dzieciaków z morza nie wyciagneli a to baba już procesowac się chce. To nie ratownicy są winni tragedii tylko ona tak ich pilnowała, tak ich wychowała i taka wiedzę im dała - że skończyło sie tak jak skończyło.

 • pawko13

  Oceniono 122 razy 52

  To jest szczyt chamstwa ze strony rodziców. nie patrzyli co robią gó...arze a teraz chca wyłudzić kasę od państwa/ratowników. Rozumiem, że dotarło do nich, że właśnie im odpadło 5 lat 500+ i musza jakoś to sobie zrekompensować?

  Rozumiem, że tragedia, ale jak w takiej chwili można winić ratowników za to, że dzieci kąpały się w niedozwolonym miejscu i to przy czerwonej fladze!!!! Noż jasna ch....

 • zosiaferry1

  Oceniono 57 razy 43

  Dwa tys miesięcznie...hm... no to strata ogromna, warto walczyć o kasę...I nie będzie emerytury gwarantowanej przy 4 dzieci...

 • jarsza

  Oceniono 55 razy 33

  Zasadne tylko wtedy kiedy fala wciągnęła dzieci z odcinka monitorowanego przez ratowników. Nawet mimo czerwonej flagi ratownicy powinni taki odcinek monitorować. Jeżeli odcinek był niestrzeżony to pozostaje tylko współczucie i żal - a ratowników należy przeprosić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX