Wypadek FlixBusa w Niemczech. Sześć osób odniosło ciężkie obrażenia

Dzisiaj rano w północnych Niemczech doszło do wypadku autokaru firmy przewozowej FlixBus. Rannych jest 16 osób, z czego sześć odniosło ciężkie obrażenia. Zdarzenie miało miejsce na autostradzie A19 niedaleko miejscowości Linstow.

Pasażerowie autokaru marki FlixBus zmierzali w kierunku Berlina, gdy nagle z niewyjaśnionych przyczyn autokar zjechał z trasy i wpadł do rowu. Na miejsce wypadku FlixBusa przyjechały służby ratownicze. Policja potwierdziła, że w wyniku wypadku lekko poszkodowanych zostało dziesięć osób, natomiast sześciu podróżujących odniosło ciężkie urazy. Tych ostatnich przewieziono do szpitala na pokładzie helikoptera. Z powodu wypadku autostrada A19 została zamknięta na kilka godzin.

Wypadek FlixBusa. Wśród rannych nie ma Polaków

Pierwsze doniesienia wskazują na to, że wśród poszkodowanych w wypadku FlixBusa nie ma naszych rodaków. Dariusz Pawłoś, rzecznik prasowy ambasady Polski w Berlinie, dodaje: "Nasz konsulat cały czas jest w kontakcie z niemiecką policją i będzie informował gdyby wśród poszkodowanych znaleźli polscy obywatele. W tej chwili nie mamy informacji, że wśród osób poszkodowanych, jak również wśród pasażerów byli Polacy".