Setki groźnych wypadków i nawet dziesiątki zabitych. Oto najniebezpieczniejsze drogi w Polsce

Aż 42 osoby zginęły w zeszłym roku na krajowej "siódemce". W okresie wakacji i długiego weekendu ruch na drogach jest wzmożony i może dochodzić do groźnych wypadków. Zobacz, gdzie dzieje się to najczęściej.

Parkingi są przepełnione od rana, a droga zakorkowana stojącymi na poboczu autami - tak wygląda dojazd do szlaku na Morskie Oko. W Tatrach i całej Polsce tysiące ludzi korzystają z dobrej pogody i wakacji. To jednak wiąże się z wzmożonym ruchem na drogach.  

Kierowcy powinni uważać zawsze i wszędzie. Jednak, jak zwrócił uwagę serwis tvn24bis.pl, niektóre z dróg w Polsce są szczególnie niebezpieczne. Z policyjnych statystyk na rok 2017 wynika, że do największej liczby wypadków dochodzi na drogach krajowych 91, 94, 7, 12 i 79. 

Na DK91 doszło w ubiegłym roku do największej liczby wypadków - było ich prawie 400. Rannych zostało tam 528 osób, a zginęło 17. Z kolei najgorsza pod względem liczby ofiar wypadków była krajowa "siódemka", na której zginęły 42 osoby. 

Mapa najniebezpieczniejszych polskich drógMapa najniebezpieczniejszych polskich dróg Gazeta.pl

W porównaniu do roku 2016 sytuacja w niektórych miejscach poprawiła się. Na DK1 liczba wypadków spadła z 366 do 161. Niestety nie wpłynęło to na liczbę ofiar, których było odpowiednio 25 i 24. Spadła też liczba wypadków i ich ofiar m.in. na DK7 i DK47. Na krajowej "trójce" liczba wypadków spadła o połowę, a ofiar było trzy razy mniej.

Jednak nie wszędzie te porównania są optymistyczne. Liczba wypadków na DK91 wzrosła z 168 do 399. Do większej liczby wypadków doszło też m.in. na DK94. 

Więcej o: