Zachodniopomorskie: nastolatek skoczył "na główkę" z falochronu do Bałtyku

Nie pomagają apele i fatalna statystyka utonięć. W Unieściu z Zachodniopomorskiem udało się uratować 17-latka, który skoczył na główkę z falochronu w morza - podaje RMF FM.

Dzięki szybkiej akcji ratunkowej udało się chłopaka wyciągnąć z wody. Konsekwencją lekkomyślnego zachowania jest uraz kręgosłupa. Jak relacjonuje RMF FM, potrzebna była interwencja śmigłowca LPR, który przetransportował poszkodowanego do szpitala.

Niestety statystki utonięć w Polsce są przerażające. Od początku wakacji życie straciły 144 osoby. Dwa dni temu w Darłówku morze zabrało trójkę rodzeństwa. 14-letniego chłopca odnaleziono, ale nie udało się go uratować. 11-latka i 13-latek są uznani za zaginionych. Trwają ich poszukiwania.

Więcej o:
Komentarze (184)
Zachodniopomorskie: nastolatek skoczył "na główkę" z falochronu do Bałtyku
Zaloguj się
 • Ewa Grochowska

  Oceniono 48 razy 38

  W Holandii, gdzie mieszkam, w zeszłym roku utonęło 87 osób, wśród których zdecydowana większość to Polacy. Zaraz po nich są Syryjczycy. Holendrzy, także moi znajomi mówią, że Polacy, niestety, nie mają kultury zachowania w wodzie, jak się tu określa te sytuacje. Do rzek, bardzo niebezpiecznych, bo żeglownych, z prądami i niestabilnym dnem, wchodzą, choć nie wolno (mandat 140 euro), wchodzą pijani, a często wchodzą choć w ogóle pływać nie umieją. Tutaj dzieci, już 2-latki uczy się bezpiecznych zachowań w wodzie i nad wodą, a uczniowie mają lekcje pływania w ubraniu i butach, żeby w takich sytuacjach - nagłego wpadnięcia do wody - umieli sobie radzić. I dlatego tonie może dwóch-trzech Holendrów rocznie. Powszechna edukacja, od najmłodszych lat - to może zmienić tę wodną katastrofę, która każdego lata jest w Polsce. Głupota i brak wyobraźni zdąża się wszędzie, ale u nas to ogromna skala. Temu 17-latkowi, który zakozaczyl, skończyło się życie, bo najprawdopodobniej czeka go wózek inwalidzki. Straszny dramat, bardzo współczuję.

 • jozbieszczad

  Oceniono 66 razy 26

  Myślę ,że wszystkiemu jest winny film rozpowszechniany w mediach jak to pan Macierewicz skacze.

 • Anna Szurkowska

  Oceniono 26 razy 18

  Teraz młody powinien być obowiązkowo zatrudniony w ramach wolontariatu do jeżdżenia po szkołach i udzielania wykładu, jakie są skutki bycia bezmyślnym debilem i to potrójnym - skakanie z falochronu, na główkę, do Bałtyku... Niech odpracuje, to że prawdopodobnie do końca życia będziemy się składać na jego rentę.

 • pislamistapolski

  Oceniono 33 razy 17

  W szkolach, w czerwcu powinno sie mowic i pokazywac zdjecia i wywiady z ludzmi z pomamanymi kregoslupami i fotki z cialami wylowionymi z wody aby dzieciaki zdawaly sobie sprawe. Dyskusje typu co teraz mysla sobie rodzice tej trojki dzieci co sie utopily nad morzem tez dalyby duzo.
  A jak zdajesz na prawo jazdy zdjecia z wypadkow.
  Obecna pisowska szkola totalnie nie uczy życia. Lekcji religii jest wiecej niz fizyki
  Dlatego Pislam bedzie produkowal ciemnote, zwlaszcza ze ciemnota to ich wyborcy

 • maras63

  Oceniono 26 razy 16

  Facet z taką inteligencją na pewno ma już prawo jazdy. Jak skacze do wody to jego broszka, ale jak wsiada za kółko, to już nie tylko jego.

 • adalberto3

  Oceniono 19 razy 15

  Nie pierwszy i niestety chyba nie ostatni taki skok na głupią główkę. Telewizja nie będzie pokazywać takich przypadków, są zbyt drastyczne. A szkoda !

 • piswatch

  Oceniono 19 razy 13

  Może zamiast uprawiać politykę i propagandę na paskach TVP info za społeczne pieniądze zacząć edukować społeczeństwo o skutkach lekkomyślności

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX