Niedziele handlowe - sierpień 2018. Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą otwarte?

Czy kolejna niedziela to niedziela handlowa? Gdzie będzie można coś kupić w ten weekend? Takie pytania zadaje sobie wielu Polaków. Jak to jest 19 sierpnia? Podpowiadamy.

Ustawa, która wprowadziła niedziele handlowe weszła w życie w marcu 2018 roku. Ma wiele wyjątków, więc przed kolejną niedzielą warto sprawdzić kalendarz niedziel handlowych na sierpień 2018 oraz godziny otwarcia sklepów.

Niedziele handlowe - sierpień 2018. Sklepy 19 sierpnia

19 sierpnia to trzecia w tym miesiącu niedziela. Nie jest ona niedzielą handlową. Zamknięte będą sklepy w galeriach handlowych, a także większe sklepy, takie jak Biedronka, Tesco, Lewiatan, Aldi czy Lidl.

Kiedy będziemy mogli zrobić zakupy w niedzielę? Z kalendarza niedziel handlowych na sierpień 2018 wynika, że 26 sierpnia. To ostatnia niedziela miesiąca, a więc także niedziela handlowa.

Niedziele handlowe 2018. Gdzie zrobimy zakupy pomimo zakazu?

W ustawie o zakazie handlu w niedziele istnieje zapis, że podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie obowiązuje wszystkich. Sprzedawać mogą m.in. apteki, kliniki dla zwierząt, piekarnie, sklepy z dewocjonaliami oraz kwiaciarnie.

Podstawowe produkty spożywcze i chemię przemysłową możemy kupić m.in. w osiedlowych sklepach, w których w niedziele pracuje sam sprzedawca, na stacjach benzynowych oraz w placówkach pocztowych, którymi są teraz sklepy sieci Żabka.

Niedziele handlowe do poprawki? Po wakacjach możliwe zmiany

Warto pamiętać, że już na początku kolejnego roku zasady dot. sprzedaży w niedziele handlowe i niehandlowe mogą ulec zmianie - zapowiedział to Stanisław Szwed, wiceminister pracy. Po wakacjach posłowie PiS planują nowelizację ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Ma ona uszczegółowić listę tych sklepów, które mogą handlować we wszystkie niedziele, co może ograniczyć taką możliwość m.in. sklepom Żabka, które nie są placówkami Poczty Polskiej, a jednak oferują swoim klientom usługi pocztowe.

Do poprawy zostanie skierowany także zapis pozwalający handlować właścicielom sklepów i ich krewnym - zdaniem wiceministra Szweda jest to jeden z tych punktów, który umożliwia nadinterpretację ustawy na korzyść sprzedawcy. Przegłosowanie planowanej ustawy będzie oznaczało, że od stycznia 2019 roku liczba sklepów, których nie obowiązuje podział na niedziele handlowe i niehandlowe może znacząco się zmniejszyć.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (22)
Niedziele handlowe - sierpień 2018. Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • kann2

  Oceniono 16 razy 6

  O kurczę. Trzeci tekst o tym samym w jednym dniu. Pierwszy o 4, drugi o 7.30, trzeci o 17.13. Ciekawe, co się zmienia tak szybko w temacie.

  A o redaktorze Najsztubie dalej nic :-(

 • iwonazetka

  Oceniono 5 razy 5

  Matko jedyna, nawet jełop by już ogarnął, że w 2018 handlowe są tylko pierwsza i ostatnia niedziela. Po kiego co tydzień? Wystarczyłoby alarmować wtedy, gdy jest jakieś odstępstwo od "algorytmu".

 • butlun1

  Oceniono 12 razy 4

  Podpowiadam idiotom z Czerskiej: 19 sierpnia nie jest ani pierwszą ani istatnuà niedzielą sierpnia. Do k... nędzy, ile razy miżna grzać ten sam temat. A, ziemia nie jest płaska; to jakby ktoś chciał to rozważać na łamach tej gazetki.

 • komuno

  Oceniono 6 razy 4

  A nie można po prostu zrobić zakładki w menu, albo lepiej paska jak ten z pogodą?

 • Adam K K

  Oceniono 5 razy 3

  Za literówkę im płacą więc dlatego. Mickiewicz wielkim poetą był.

 • mrocznapszczola

  Oceniono 9 razy 3

  Czy naprawde co tydzien musi byc specjalny artykul z cyklu "czy sklepy w niedziele otwarte"? Tak trudno zapamietac, ze: otwarte w pierwsza i ostania niedziele, a w pozostale zamkniete? Swoja droga, mega irytujace te niedziele bez handlu, bo wtedy w soboty to istne cyrki w sklepach sie dzieja...

 • hens

  Oceniono 2 razy 2

  Przecież w Policji, Straży Pożarnej, Pogotowiu Ratunkowym, kwiaciarniach, Stacjach benzynowych i w katotalibańskich misjach handlowych z krzyżykami i obrazkami z tym którego nikt nie vwidział lecz wszyscy kroja na tym kasiorę, nie pracuja ludzie lecz jaśnie wypieprzeni przez system PISiorni.
  Ja sugeruję................Wolne niedziele to dla wszystkich. Proboszcz z zasady normalny inavczej cwaniaczek, tez powinien mieć wolne od wmawiania pierdół naiwnym parafianom. Składki "tacowe" można wżucac do parafialnej skrzynki na llisty

 • lukki69

  Oceniono 10 razy 2

  Jak wy chcecie wygrać wybory jak prostego algorytmu nie możecie pojąc..:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX