Mówiła: "Ksiądz będzie mój". Weszła z nożem na plebanię. Nowe szczegóły zbrodni w Łaniętach

Na początku sierpnia w budynku parafialnym w Łaniętach Anna W. zaatakowała 28-latkę i jej siostrzeńca. Kobieta w wyniku napaści zmarła. Miejscowi twierdzą, że motywem zbrodni mogła była zazdrość o księdza.

3 sierpnia w Łaniętach 38-letnia Anna W. uzbrojona w nóż, wiatrówkę i miotacz gazowy włamała się do mieszkania parafialnego, w którym przebywała 28-letnia Karolina i jej 12-letni siostrzeniec. Najpierw nożem raniła chłopca w ucho, ten zdołał uciec, później zaatakowała 28-letnią kobietę. 28-latce udało się wydostać na zewnątrz, wtedy z kościoła wybiegł jeden z mieszkańców i obezwładnił Annę W. 

Zabójstwo w Łaniętach. Motywem zazdrość o księdza

Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, w programie "Uwaga!" opisywał szczegóły zbrodni. - Kobietą kierowały bardzo silne emocje. Działała w szale. Świadczy o tym przede wszystkim ilość i lokalizacja obrażeń na ciele 28-letniej kobiety. Podczas sekcji stwierdzono zarówno rany szyi, okolicy głowy, jak i pleców. Wszystko wskazuje na to, że 28-latka była przypadkową ofiarą zbrodni. Faktycznym celem była matka 12-letniego chłopca - opowiadał Kopania. 28-letnia Karolina miała aż 10 ran: szyi, głowy, pleców. Zmarła z powodu wykrwawienia.

Napastniczka, Anna W., zajmowała się dekorowaniem kościoła w Łaniętach, w pobliskiej miejscowości strzelce prowadziła kwiaciarnię. Celem kobiety miała być nie Karolina, a jej starsza siostra Iwona, która od pewnego czasu mieszkała na terenie parafii i sprzątała kościół. Według mieszkańców W. była zakochana w księdzu i gdy ten zrezygnował z jej usług, zaczęła się mścić. Mieszkańcy są zgodni co do motywów zbrodni.

Chyba się zakochała. Powiedziała: "Ksiądz będzie mój". Przywoziła mu torty. Walczyła o księdza. Była zazdrosna, że Iwonka mieszka na parafii - mówią reporterowi "Uwagi!".

Anna W. nie przyznaje się do winy. Podczas przesłuchania stwierdziła, że nie pamięta zdarzenia. Za zabójstwo grozi jej dożywocie.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o:
Komentarze (143)
Nowe szczegóły zbrodni w Łaniętach. Motyw? Zazdrość o księdza
Zaloguj się
 • 4v

  Oceniono 64 razy 48

  Zawsze myślałem, że te babki sprzątające księdzu, to muszą być minimum 20 lat po menopauzie,bo inaczej "nie wypada".

 • wiedzialem

  Oceniono 44 razy 28

  czy ona zgłupiała, powinna wykastrować batmana , a nie szukać winy u kochanicy

 • ministrant1-pl

  Oceniono 30 razy 20

  Widocznie ksiądz miał dobre kropidło i w słusznym wymiarze i baba zwariowała. Bliskie kontakty z księżmi i wiara w świetlaną przyszłość czasem kończy się tragicznie.

 • jarro69

  Oceniono 43 razy 19

  No to se czrny pociupciał na lewo i prawo, tylko jego syna szkoda...

 • superpolpol

  Oceniono 24 razy 16

  A Marta zawsze dziewica :)

 • muzoman

  Oceniono 24 razy 16

  Walka o chłopa nawet w Kościele.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX