Bałtyk, czerwona flaga, do wody wchodzi mężczyzna z dzieckiem. "Filmik dla opamiętania się rodaków"

Czytelnik Gazeta.pl nagrał niebezpieczną sytuację nad Bałtykiem. Mimo wzburzonego morza i zakazu wchodzenia do wody, z kąpieli postanowił skorzystać mężczyzna z małymi dziećmi.

Setki osób utonęły w tym sezonie w czasie wypoczynku nad wodą. W ostatnich dniach do głośnej tragedii doszło nad Bałtykiem. W Darłówku fala wciągnęła trójkę dzieci. Jedno z nich nie żyje, dwójkę nadal uznaje się za zaginioną. 

Niebezpieczna kąpiel w Bałtyku

O tym, że nad wodą trzeba zachować ostrożność część plażowiczów zdaje się nie pamiętać. Czytelnik gazeta.pl, pan Marcin, przesłał nam nagrania, na których widać, że mimo wzburzonego Bałtyku do wody wchodzi mężczyzna z dziećmi. Fale są tak silne, że jedno z nich - trzymane przez mężczyznę za rękę - co chwilę chwieje się i w końcu przewraca (to nagranie umieściliśmy na górze artykułu - red.).

Na drugim nagraniu (możesz je obejrzeć na dole artykułu - red.) widać, jak mężczyzna wchodzi do morza z dzieckiem na rękach. Wysokie fale w pewnym momencie prawie ich przykrywają. W końcu człowiek z dzieckiem wycofuje się z wody.

"Fala wciąga dziecko w głąb morza"

Sytuacja miała miejsce we Władysławowie. Nasz czytelnik opisuje ją tak: - Był zakaz kąpieli - czerwona flaga, wiatr 6 w skali Beauforta. Nie wiem co ten facet miał w głowie wchodząc najpierw z malutką córką a potem z synem do wody. Na filmie z synem widać jak fala wciąga dziecko w głąb morza, ale jakimś cudem "tatuś" utrzymał je za rękę - pisze pan Marcin. I dodaje:

Miałem nie przesyłać filmu, ale czytając o kolejnych utonięciach dzieci, chcę upublicznić nagrania ku przestrodze i dla opamiętania się niektórych rodaków...

Nasz czytelnik dodaje, że wszystko to działo się zaraz po zakończeniu pracy przez ratowników. Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało! 

Wypoczywasz nad Bałtykiem i widziałeś niebezpieczną sytuację? Chcesz się podzielić zdjęciem lub nagraniem? Napisz do nas wiadomość na Facebooku Gazeta.pl.

Przeczytaj też rozmowę z ratownikiem:  "Ludzie toną w ciszy. Nie krzyczą, nie machają rękami". Jak poznać, że ktoś się topi?

Morze Bałtyckie. Niebezpieczna kąpiel

Więcej o:
Komentarze (341)
Morze Bałtyckie. Mimo silnych fal poszedł się kąpać z dziećmi
Zaloguj się
 • andrutos

  Oceniono 107 razy 55

  Nie żartujcie sobie. Wszystko było pod kontrolą.
  Im większa fala tym lepsza zabawa. Jako dzieciak właziłem bez obaw w taką falę i jako ojciec z córkami tak samo. Pokora wobec żywiołu, rezerwa do swoich umiejętności, czujność i rozsądek zawsze, ale bez przesady. Z takim podejściem to lepiej może zostańcie w domu. Zaraz zabronicie jazdy na rowerze, rolkach, deskorolce, łażenia po drzewach i skoków do wody. A potem lament, że dzieci spędzają czas przed smartfonami.

 • brajanu

  Oceniono 74 razy 38

  Hahaha
  Wody po kolana. Ludzie, bez przesady. Przy takich falach to pamietam dawno temu w Kołobrzegu masa ludzi tak sie bawiła. Wtedy nie było jednak Gazeta.pl i kamer w telefonach i nikt nie pisał oburzony do gazety.
  W którym miejscu ta woda wciąga dzieciaka??

 • onduma

  Oceniono 51 razy 29

  Na Copacabanie nigdy nie weszliby jak czekaliby na dzien bez fali. No moze ze dwa razy na rok

 • real-meh

  Oceniono 67 razy 29

  Ehhh, kiedy się ludzie wreszcie nauczą - jak filmujesz to obróć ten cholerny telefon o 90 stopni. Filmuj w poziomie, nie w pionie.

 • jurakuz

  Oceniono 55 razy 23

  bez przesady już. dobra zabawa dla dzieciaków. jakim trzeba być żałosnym kapusiem żeby będąc na wakacjach wysyłać filmy do wyborczej...

 • mietekkowalski

  Oceniono 46 razy 20

  Prosze tylko o nieobrazanie osob pobierających 500+. Po pierwsze jedno z drugim nie ma zwiazku, po drugie przeciwnicy PiSu tez pobierają 500+. Poza tym trąci to trochę pogardą dla innych ludzi, a podobno jesteście swiatowi i tolerancyjni.

 • atmt

  Oceniono 43 razy 17

  Typowy objaw polactwa-podpier....actwa. Chłop trzymał dziecko cały czas za rękę, weszli max po pas. Dajcie spokój. Z igły widły. I do tego łajza nie potrafi kręcić video telefonem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX