Niedziele handlowe - sierpień 2018. Czy 19 sierpnia to niedziela handlowa?

Czy najbliższa niedziela 19 sierpnia to niedziela handlowa? Podpowiadamy tym, którzy nie zapamiętali informacji z kalendarza niedziel handlowych na sierpień i zastanawiają się, w który dzień tygodnia powinni zaplanować większe zakupy.

Niedziele handlowe - sierpień 2018. Czy w tym tygodniu sklepy będą otwarte?

19 sierpnia to niedziela niehandlowa – drugi dzień w tym tygodniu, podczas którego nie zrobimy zakupów. Sklepy były zamknięte także 15 sierpnia ze względu na święto.

W odróżnieniu od niedziel handlowych, w takie dni jak 19 sierpnia nie mogą być otwarte ani sklepy w galeriach handlowych (mogą w nich działać za to kina i kawianie), ani popularne sieci wielobranżowe, takie jak Lidl, Auchan, Tesco, Carrefour czy Aldi. 

Jakie sklepy będą otwarte 19 sierpnia? Te osoby, które będą chciały zrobić zakupy w najbliższą niedzielę pomimo zakazu handlu, będą mogły udać się np. na stację benzynową lub do któregoś ze sklepów sieci Żabka, które teraz pełnią funkcję placówek pocztowych i w każdą niedzielę pracują tak, jakby była to niedziela handlowa. Chyba że właściciel Żabki zdecyduje inaczej. 

Niedziele handlowe 2018. Kiedy wypadnie kolejna niedziela handlowa w sierpniu?

W sierpniu, podobnie jak w większości miesięcy w tym roku, wypadają dwie niedziele handlowe. Jedna z nich już za nami – był to 5 sierpnia, a więc pierwsza niedziela miesiąca.

Kiedy kolejna niedziela handlowa? Już w przyszłym tygodniu. Dzień 26 sierpnia to ostatnia niedziela w miesiącu, co oznacza, że jest to także niedziela handlowa.

Niedziele handlowe i niehandlowe. Zasady

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie obowiązuje wszystkich. Ustawa o zakazie handlu, która weszła w życie w marcu tego roku wyszczególnia 32 wyjątki od reguły zabraniającej handlu w niedzielę. Według zasad sklepy takie jak apteki, piekarnie czy kwiaciarnie mogą pracować tak samo zarówno w niedziele handlowe, jak i niehandlowe. Oprócz nich otwarte mogą być punkty gastronomiczne (restauracje, kawiarnie, cukiernie, lodziarnie), instytucje kultury (kina, teatry, galerie sztuki), ale także punkty związane z obsługą podróżnych i pasażerów, takie jak hotele, sklepiki z pamiątkami oraz sklepy na dworcach, w tym np. sklepy sieci Biedronka umiejscowione na Dworcu Centralnym w Warszawie czy w holu Dworca Głównego w Krakowie.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (12)
Niedziele handlowe - sierpień 2018. Czy 19 sierpnia to niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • kann2

  Oceniono 4 razy 4

  Weekend już blisko. Weekendowy serial Wyborczej o zamkniętych/otwartych sklepach w niedzielę czas zacząć.

 • Kuba x44

  Oceniono 5 razy -1

  Wolne niedziele skutkują tym, że pracownicy Biedronki pracują w sobotę do 23:55, a w poniedziałek od 0:05. Średnio są zadowoleni.

 • loneman

  Oceniono 11 razy -1

  Jedna z oznak wolnosci i powrotu normalnosci bedzie - usuniecie pomnikow miernot i dewotow, usuniecie gnid z Tvp czy mozliwosc zakupow w KAZDA niedziele !!

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 4 razy -2

  Zawsze robiłem zakupy tygodniowe w niedzielę. Jednak po zmianie przepisów "wspieram' "dobrą zmianę" i nigdy nie robię zakupów w niedzielę. Wszystkich do tego gorąco namawiam. Wtedy wielkie sklepy same pozamykają je w niedziele. A "wykorzystywani" pracownicy będą mogli i w niedzielę i w pozostałe dni tygodnia spędzać cały czas ze swymi rodzinami. Szczęśliwi podziękują potem w wyborach twórcom tego prawa.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 14 razy -2

  Czym się różni normalna niedziela od PiŚdzielskiej niedzieli? Tym że w PiŚdzielską niedzielę za próbę zrobienia zakupów można trafić do paki.

 • romikus

  Oceniono 11 razy -7

  My Janusze i Grażyny i inni Wolacy będziemy głosować na PO!! Żeby przywrócono niedziele handlowe.Ciężko pracujemy przez cały tydzień i chcemy niedziele spędzać na zakupach w centrach handlowych.!!!!

  PO partią dla Grażyn i Januszów i wszystkich Wolaków którzy chcą niedziele spędzać na zakupach w centrach handlowych!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX