Dramat w Darłówku. Troje rodzeństwa spadło z falochronu. Dwojga szuka WOPR i policja

Dramatyczne zdarzenia w Darłówku. Po południu do wody wpadło troje rodzeństwa. Ratownikom udało się wyciągnąć jedno z nich, wciąż nie namierzono 15-latka i jego 11-letniej siostry.

Do zaginięcia dzieci w Darłówku doszło po południu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwóch chłopców w wieku 14 i 15 lat oraz 11-letnia dziewczynka oddalili się od matki, a następnie - jak twierdzą świadkowie - z falochronu weszli do wody, bądź strąciła je fala.

Darłówek. Troje dzieci wpadło do morza

- Ratownicy z Darłówka Zachodniego, którzy pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia, na falochronie zlokalizowali 14-latka bez funkcji życiowych. Przystąpili do resuscytacji, następnie chłopiec został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Koszalinie - podaje w rozmowie z Gazeta.pl Łukasz Kamiński, kierownik Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie.

Niedługo przed zdarzeniem na plaży zmieniono flagę na czerwoną. -  Rano warunki jeszcze pozwalały na kąpiel, jednakże chwilę po godzinie 13 ze względu na wysoki stan morza ratownicy zgłosili zmianę koloru flagi na czerwoną - powiedział Kamiński.

Jak widzimy na filmie opublikowanym na Facebooku, ludzie, którzy przebywali w chwili zaginięcia na plaży, utworzyli "ludzki łańcuch", by je odnaleźć.

Na miejscu pracuje mnóstwo służb od WOPR przez policję po straż pożarną. - W tym momencie działania poszukiwawcze na wodzie zostały przerwane. Ratownicy WOPR razem z policjantami przeszukują budowlę hydrotechnicznej, czyli falochron, w obszarze którego dzieci były ostatni raz widziane - mówi Kamiński.

Więcej o: