Pogoda na wtorek. W części Polski upalnie. Ostrzeżenia IMGW o burzach

Pogoda na wtorek: w części kraju nadal upalnie, termometry pokażą nawet 32 st. C. Uwaga na burze - IMGW wydał ostrzeżenia dla dziewięciu województw.

Pogoda we wtorek najcieplejsza będzie na południu Polski. Na Podkarpaciu termometry pokażą 32 stopnie. W Lublinie - 30 stopni, w Krakowie i Białymstoku - 30 stopni.

Pogoda na wtorek: uwaga na burze

W pozostałych miastach temperatura będzie niższa. Najchłodniej będzie w Szczecinie, gdzie termometry pokażą 24 stopnie. W Trójmieście, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze będzie 25 stopni. W Warszawie - 29.

IMGW wydał ostrzeżenia przed upałami dla czterech województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Instytut wydał także ostrzeżenia przed burzami. Dotyczą dziewięciu województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Na poniższej mapie, pochodzącej z serwisu Windy.com, możesz sprawdzić, gdzie i o której godzinie będzie burza. Wystarczy, że suwak na dole strony przesuniesz w lewo. Burze oznaczone są kolorem niebiesko-zielonym.

Więcej o: