Pogoda na długi weekend. Powrót 30-stopniowych upałów? Nie wszędzie. Najcieplejszy piątek

Pogoda dała nam trochę odetchnąć od 30-stopniowych upałów. Przed nami długi weekend. Co mówią najnowsze prognozy?

Za nami burze, ulewy i największe upały. Gwałtownych zjawisk w pogodzie nie musimy się obawiać - tak, przynajmniej na razie, prognozują synoptycy. Jeśli zaplanowaliście sobie długi weekend (przypominamy 15 sierpnia to święto i dzień wolny od pracy), pogoda powinna wam dopisać.

Pogoda na długi weekend - ostrzeżenia

Jak wygląda prognoza na najbliższe dni? IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej), który ostrzega o niebezpiecznych zjawiskach alerty pogodowe wydał tylko na wtorek (w centralnej i wschodniej części Polski można się spodziewać wysokich temperatur i burz z gradem) oraz na środę (silne burze możliwe już tylko na Podkarpaciu).

Ostrzeżenia IMGW są wydawane na 3 dni w przód. W czwartek na razie nie są prognozowane niebezpieczne zjawiska. 

Pogoda na długi weekend - temperatura

A jak wygląda długi weekend jeśli chodzi o temperaturę? W środę i czwartek słupki termometrów nie przekroczą 30 st. C. Najcieplej ma być w piątek, kiedy to temperatura sięgnie 31-32 st. C na Dolnym Śląsku. W sobotę z kolei najcieplej - ok. 28-30 st. C - może być w centrum i na wschodzie kraju. W niedzielę około 20 st. C na północy Polski. Kilka stopni cieplej będzie na południu. Niedziela będzie więc bardzo przyjemnym dniem dla tych, którzy nie lubią gorąca. Szczegóły na mapkach z pogodowego serwisu Ventusky - w galerii powyżej. 

Prognozowaną temperaturę możecie sprawdzić też na poniższej interaktywnej mapie pogodowej Windy. Wystarczy przestawić znacznik w wybrany rejon. 

Prognozy pogody mogą się zmienić. Zalecane jest więc śledzenie komunikatów pogodowych.

Więcej o: