15 sierpnia wypadają dwa święta. Czy tego dnia sklepy będą otwarte?

15 sierpnia przypadają dwa święta: państwowe i kościelne. To dzień wolny od pracy. Jakie sklepy będą otwarte 15 sierpnia, a jakie pozostaną zamknięte?

Kto wziął wolny czwartek i piątek, w tym tygodniu ma szansę na długi weekend. 15 sierpnia jest bowiem dniem wolnym od pracy.

15 sierpnia - jakie święta wypadają tego dnia?

15 sierpnia Kościół katolicki obchodzi święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obchody maryjne związane z wniebowzięciem sięgają swoją tradycją V wieku. Od początków Kościoła żywa była wiara, że matka Jezusa została wzięta do nieba ze swoim ciałem. Mówi się nie o śmierci, lecz o "zaśnięciu" Maryi. Na obrazach przedstawiono Matkę Bożą zabieraną do nieba przez anioły. Święto obchodzone 15 sierpnia jest nazywane też świętem Matki Boskiej Zielnej. W kościołach święcone są kwiaty i zioła. 

15 sierpnia to także Święto Wojska Polskiego. W Warszawie odbędzie się wielka defilada wojskowa.

15 sierpnia - sklepy otwarte czy zamknięte?

Jakie sklepy będą czynne 15 sierpnia? Pamiętajmy, że to kolejny w tym miesiącu dzień wolny od handlu. Podobnie jak w niedziele bez handlu nieczynne będą supermarkety takie jak Biedronka, Lidl czy Tesco; większe zakupy trzeba więc zrobić wcześniej. 

Niektóre sklepy będą otwarte 15 sierpnia. Artykuły pierwszej potrzeby kupimy na stacjach benzynowych lub w sklepikach prowadzonych przez właścicieli. W święto 15 sierpnia na pewno czynna będzie część sklepów sieci Żabka. Godziny otwarcia Żabki trzeba sprawdzić na miejscu.

Sprawdź też KALENDARZ NIEDZIEL HANDLOWYCH - SIERPIEŃ 2018

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: