15 sierpnia wypadają dwa święta. Czy tego dnia sklepy będą otwarte?

15 sierpnia przypadają dwa święta: państwowe i kościelne. To dzień wolny od pracy. Jakie sklepy będą otwarte 15 sierpnia, a jakie pozostaną zamknięte?

Kto wziął wolny czwartek i piątek, w tym tygodniu ma szansę na długi weekend. 15 sierpnia jest bowiem dniem wolnym od pracy.

15 sierpnia - jakie święta wypadają tego dnia?

15 sierpnia Kościół katolicki obchodzi święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obchody maryjne związane z wniebowzięciem sięgają swoją tradycją V wieku. Od początków Kościoła żywa była wiara, że matka Jezusa została wzięta do nieba ze swoim ciałem. Mówi się nie o śmierci, lecz o "zaśnięciu" Maryi. Na obrazach przedstawiono Matkę Bożą zabieraną do nieba przez anioły. Święto obchodzone 15 sierpnia jest nazywane też świętem Matki Boskiej Zielnej. W kościołach święcone są kwiaty i zioła. 

15 sierpnia to także Święto Wojska Polskiego. W Warszawie odbędzie się wielka defilada wojskowa.

15 sierpnia - sklepy otwarte czy zamknięte?

Jakie sklepy będą czynne 15 sierpnia? Pamiętajmy, że to kolejny w tym miesiącu dzień wolny od handlu. Podobnie jak w niedziele bez handlu nieczynne będą supermarkety takie jak Biedronka, Lidl czy Tesco; większe zakupy trzeba więc zrobić wcześniej. 

Niektóre sklepy będą otwarte 15 sierpnia. Artykuły pierwszej potrzeby kupimy na stacjach benzynowych lub w sklepikach prowadzonych przez właścicieli. W święto 15 sierpnia na pewno czynna będzie część sklepów sieci Żabka. Godziny otwarcia Żabki trzeba sprawdzić na miejscu.

Sprawdź też KALENDARZ NIEDZIEL HANDLOWYCH - SIERPIEŃ 2018

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (22)
15 sierpnia wypadają dwa święta. Czy tego dnia sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 20 razy 8

  Uważam, że 15. sierpnia przynajmniej sklepy zielarskie powinny być "handlowe" ...

 • Hilary Kwaśnik

  Oceniono 9 razy 7

  Rozumiem defilada - parada nowoczesnego sprzętu ale strach na tę defiladę iść jeszcze jakiś samolot zleci, ten sprzęt powinien trafić na składowisko złomu, poniszczone drogi od gąsienic czołgowych Parodia z tą defiladą po prostu cyrk

 • elemir

  Oceniono 13 razy 7

  "15 sierpnia Kościół katolicki obchodzi święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obchody maryjne związane z wniebowzięciem sięgają swoją tradycją V wieku."

  400+ lat po Jezusie i apostołach to trochę długo...

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 7 razy 3

  lulu jesteś debilowatym pomiotem UZ-a?

 • hiperon59b

  Oceniono 2 razy 2

  Po przejechaniu ciężkiego sprzętu wojskowego (czołgi, wozy bojowe, itp.) Wisłostradą od razu zacznie się remont. Jak będzie gorąco to zryją ją do podbudowy. Współczuję Warszawiakom.

 • ps11111ps

  Oceniono 1 raz 1

  Hurra! Wreszcie juz wiem czy w srode Auchan Lidl i Tesco beda otwarte czy nie.

 • loneman

  Oceniono 3 razy 1

  Swieto na podstawie zmyslonego dogmatu bez pokrycia w biblii - kazdy o tym wie (albo powinien) i mimo to naiwnym nie wadzi wiara w "zmajstrowany cud"🤔

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX