Kostrzyn nad Odrą przejmie organizację Pol'and'Rock? Władze miasta zaskoczone propozycją Owsiaka

Szef WOŚP zaproponował, by Kostrzyn nad Odrą przejął organizowanie festiwalu Pol'and'Rock. Miejscy urzędnicy odpowiadają Jerzemu Owsiakowi. - Jesteśmy zaskoczeni - mówią.

W piątek Jerzy Owsiak napisał na Facebooku, że myśli o zrezygnowaniu z organizowania Pol'and'Rock. Zasugerował, że kolejnymi edycjami mogłoby się zająć miasto Kostrzyn nad Odrą, w którym impreza się odbywa.

Chyba przyszedł czas, aby Festiwal Pol’and’Rock mógł być niesiony już nie przez nas! (…)myślę, że Pol’and’Rock w przyszłym roku powinien być organizowany przez miasto. Chętnie wypracowany system i przepiękny Festiwal oddamy w ręce ludzi, którzy są na miejscu, reprezentują ten kawałek ziemi

- napisał szef WOŚP. "Być może skończyłyby się te lekkie napięcia z wojewodą, czy służbami profesjonalnymi jak straż czy policja, bo byłoby to uzgadniane i ustalane lokalnie, wśród ludzi, którzy nie tylko ten jeden raz, ale cały rok współpracują ze sobą" - tłumaczył Jerzy Owsiak.

Urzędnicy z Kostrzyna nad Odrą odpowiadają Jerzemu Owsiakowi

Sekretarz urzędu miasta Kostrzyn nad Odrą Anna Suska  w rozmowie z "Gazetą Lubuską" powiedziała, że urzędnicy byli "bardzo zaskoczeni" wpisem szefa WOŚP.

Nie wyobrażamy sobie, żeby ten festiwal mógł organizować ktoś inny niż Jerzy Owsiak. Dopiero umówiliśmy się z przedstawicielami WOŚP na październik, na pierwsze spotkania w sprawie organizacji przyszłorocznej imprezy, dlatego ten wpis jest dla nas tym większym zaskoczeniem

- powiedziała.

To samo powiedział zastępca burmistrza Kostrzyna nad Odrą, Zbigniew Biedulski. W rozmowie z Onetem poinformował, że festiwal Pol'and'Rock nie jest imprezą "na miarę takiego miasta jak Kostrzyn". Dodał, że budżet imprezy to "jedna dziesiąta budżetu miasta".

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak opowiada, czemu rzadko pojawia się w mediach. 'Znam swoją wartość, ale Jurka...'

Więcej o:
Komentarze (52)
Pol'and'Rock. Władze Kostrzyna nad Odrą odpowiadają Jerzemu Owsiakowi
Zaloguj się
 • westgreg

  Oceniono 21 razy 7

  Samorządy nie powinny się zajmować działalnością komercyjną. Współpraca z organizatorem, jak najbardziej (w zasadzie przy imprezie takiej wielkości inaczej się nie da), ale przejmowanie całkowicie odpowiedzialności finansowej i organizacyjnej, to nieco zbyt wiele.

 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 25 razy 5

  Nie tyle urzędnicy są zaskoczeni, co boją się, co powie ksiądz, biskup i co powie rząd. Strach ich po prostu obleciał.

 • wl_wl

  Oceniono 6 razy 4

  Za te wszystkie upokorzenia, plucie i zniesławienia, powinien zrezygnować z ponownej organizacji. Niech się wykażą inni którzy go tak krytykują.

 • Josev X

  Oceniono 14 razy 4

  Dla tego kraju nie ma już niestety nadziei. Skad tyle nienawiści w Was ludzie? Owsiakowi udało się stworzyć coś pozytywnego co działa od lat i podoba się młodym ludziom (sporej częsci starszych również) a Wy na siłę go oczerniacie i niszczycie. Skoro twierdzicie że kradnie i jest milionerem to niech się nim zajmie prokuratura. A skoro nie ma oficjalnego oskarżenia to może jednak - jak nie potraficie docenić tego co robi to chociaż go nie oczerniajcie.
  Stara prawda o nas Polakach się sprawdza: udało się komuś coś zrobić to go zniszczmy... nie będzie widać, że sami nic nie osiągnęliśmy. Może właśnie tym jest Jurek już zmęczony. Tą mega polską rzeczywistością...

 • cy.nick

  Oceniono 20 razy 4

  To będzie koniec tej imprezy, szkoda...
  Samorząd będzie pod presją większą niż Owsiak. On sie mógł postawić i miał za sobą cały myślący kraj. Władze - szczególnie te "patriotyczne" i "prawe" - nie cierpią go od lat, ale muszą się z nim liczyć.
  Samorząd nie uzyska błogosławieństwa proboszcza , a o decyzji będzie informowany przez wikarego.

  Tylko patrzeć, jak się podda z WOŚP.
  Tyle milionów co roku i ani jedna skórzana kanapa do hospicjum prowadzonego przez Caritas czy jakieś zakonnice. Kto to widział...!

 • Oceniono 3 razy 3

  Jak Owsiak odpuści to juz widzę ten PISowski festiwal.Nie ma tylu kapel kościelnych, kto by tam wystąpił?. Już widzę te pielgrzymki rozśpiewanej i rozmodlonej młodzieży. Może Nergal z Behemotem.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 15 razy 3

  p.Jurku, czekamy na pokojowego Nobla dla Pana w tym roku! Pisiory z zazdrości zawałów dostaną!!!

 • ben.zilbersztajn

  Oceniono 6 razy 2

  Podejrzewam - i jest to tylko wyłącznie moje gdybanie - że Jurek chce żeby miasto wzięło na siebie całą odpowiedzialność za organizację i logistykę a mrówki, melony i inne sprawy wystawiły by miastu mnóstwo tłustych faktur...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX