Ordo Iuris tworzy nowe prawo dot. rodziny. Definicja płci, związki jednopłciowe obok kazirodczych

Przedstawiciel Ordo Iuris m.in. w towarzystwie Marka Jurka przekonywał szefa MSZ Jacka Czaputowicza, by poparł Konwencję Praw Rodziny. - Jacek Czaputowicz z zainteresowaniem przyjął projekt konwencji - poinformowało "Rzeczpospolitą" biuro prasowe MSZ.

Konwencja Praw Rodziny została przygotowana w instytucie Ordo Iuris. Dokument zgodnie z intencją autorów miałby zastąpić Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, zwanej konwencją stambulską lub po prostu antyprzemocową

Ordo Iuris o płci i związkach

Projekt Ordo Iuris zawiera kontrowersyjne paragrafy i definicje. Jest tam chociażby zdanie, w którym obok związków kazirodczych i poligamicznych wymienione są związki jednopłciowe. "Państwa-strony nie uznają skutków prawnych związków jednopłciowych, poligamicznych i kazirodczych" - czytamy w konwencji. W innym miejscu pojawia się informacja, że płeć to "zespół cech biologicznych, w tym genetycznych, pozwalających na obiektywne rozróżnienie między kobietą a mężczyzną".

Jacek Czaputowicz jest "zainteresowany" konwencją Ordo Iuris

Jak donosi "Rzeczpospolita" projekt konwencji 31 lipca zaprezentowali Jackowi Czaputowiczowi Marek Jurek z Prawicy Rzeczpospolitej, Lidia Sankowska-Grabczuk z Narodowej Rady Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego i Tymoteusz Zych z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Jakie są wrażenia Czaputowicza po spotkaniu? Dziennik zapytał o to resort. "Minister Jacek Czaputowicz z zainteresowaniem przyjął projekt konwencji, wskazując, że mógłby on stanowić ważny instrument prawa międzynarodowego zapewniający ochronę praw rodziny i jej członków" - odpowiedziało biuro prasowe MSZ. Biuro poinformowało także, że w razie konsultacji z "partnerami zagranicznymi" ministerstwo "udzieli niezbędnego wsparcia dyplomatycznego".

Następnym krokiem autorów konwencji ma być spotkanie z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską oraz wicepremier Beatą Szydło.

Nie zareagowali na przemoc, dostali burgera po przejściach

Więcej o:
Komentarze (225)
Ordo Iuris przekonuje MSZ do Konwencji Praw Rodziny. Związki jednopłciowe obok kazirodczych
Zaloguj się
 • munaciello

  Oceniono 146 razy 58

  Jak powinna wyglądać polska rodzina, dał nam przykład prezes.
  I jego bratanica.
  Oraz poseł Pięta, poseł Zbonikowski i radny Piasecki.
  Rodzina butem silna!

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 107 razy 45

  Ale jak guru Ordo Iuris, brazylijski sekciarz Plinio Correia da Oliveira, dupczył chłopców, to było spoko?

 • polakadam

  Oceniono 82 razy 32

  Niedawno ziobrowski sąd uniewinnił polityka pis który bił swoją żonę. Niska szkodliwość czynu. Tak wygla w praktyce pisowska Konwencja Praw Rodziny.

 • 1627cd1410

  Oceniono 48 razy 30

  a może niech spytają ministra energetyki...

 • Tomasz Wawerski

  Oceniono 61 razy 25

  W tempie ekspresowym staliśmy się drugim Salwadorem, s teraz ścigamy Arabię Saudyjską.

 • wujekdolf

  Oceniono 53 razy 23

  to całe ordo luris to niemożliwe dziwaki - dotyczy to także ciuli co go popierają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX