Pogoda na poniedziałek: wracają upały. Termometry pokażą nawet 33 stopnie

Pogoda w poniedziałek sprawi nam niemiłą niespodziankę. Początek tygodnia to powrót upałów. Temperatura we Wrocławiu wzrośnie do 33 stopni.

W poniedziałek wróci upalna pogoda. Najcieplej będzie w południowo-zachodniej Polsce, gdzie termometry pokażą nawet 33 stopnie.

Pogoda na poniedziałek: wracają upały

Mieszkańcy Wrocławia powinni przygotować się na tropikalną temperaturę. Termometry na Dolnym Śląsku pokażą aż 33 stopnie. W Zielonej Górze, Poznaniu i Katowicach będą z kolei 32 stopnie. W Krakowie i Gorzowie Wielkopolskim - 31 stopni.  W Rzeszowie, Łodzi, Warszawie, Bydgoszczy i Szczecinie termometry pokażą równo 30 stopni. Na Podlasiu i Warmii i Mazurach będzie nieco chłodniej - 28 stopni. Upały oszczędzą mieszkańców Trójmiasta i Suwałk - tutaj termometry pokażą tylko 26 stopni.

Mimo wysokiej temperatury, warunki biometeorologiczne będą neutralne.

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałami dla trzech województw: podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Instytut wydał także dwa ostrzeżenia przed burzami dla województw dolnośląskiego i opolskiego.

Na poniższej interaktywnej mapie, pochodzącej z serwisu Windy.com, możesz zobaczyć, jaka będzie temperatura w danym regionie Polski. Wystarczy, że suwak na dole mapy przesuniesz w lewo na konkretną godzinę.

Więcej o: