W poniedziałek wróci upalna pogoda. Najcieplej będzie w południowo-zachodniej Polsce, gdzie termometry pokażą nawet 33 stopnie.
Mieszkańcy Wrocławia powinni przygotować się na tropikalną temperaturę. Termometry na Dolnym Śląsku pokażą aż 33 stopnie. W Zielonej Górze, Poznaniu i Katowicach będą z kolei 32 stopnie. W Krakowie i Gorzowie Wielkopolskim - 31 stopni. W Rzeszowie, Łodzi, Warszawie, Bydgoszczy i Szczecinie termometry pokażą równo 30 stopni. Na Podlasiu i Warmii i Mazurach będzie nieco chłodniej - 28 stopni. Upały oszczędzą mieszkańców Trójmiasta i Suwałk - tutaj termometry pokażą tylko 26 stopni.
Mimo wysokiej temperatury, warunki biometeorologiczne będą neutralne.
IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałami dla trzech województw: podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Instytut wydał także dwa ostrzeżenia przed burzami dla województw dolnośląskiego i opolskiego.
Na poniższej interaktywnej mapie, pochodzącej z serwisu Windy.com, możesz zobaczyć, jaka będzie temperatura w danym regionie Polski. Wystarczy, że suwak na dole mapy przesuniesz w lewo na konkretną godzinę.