Zawirowania pogody w Polsce. Na wschodzie ulewy i burze, na horyzoncie skwar. Są ostrzeżenia

W sobotę najsilniej ma padać w Małopolsce, na Śląsku i w województwie świętokrzyskim. W tych regionach - jak ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa - może spaść do 40 milimetrów deszczu.

Po ulewach w nocy z piątku na sobotę straż pożarna interweniowała setki razy. Deszcze nie ustają od rana, jednak powinny zelżeć po południu. 

Pogoda w Polsce. Burza nad TarnowemPogoda w Polsce. Burza nad Tarnowem Fot. Tomasz Madejski / nadesłane na facebook.com/gazetapl

W ciągu dnia fala opadów będzie przesuwać się na wschód. Do wieczora ulewy powinny przejść, jednak możliwe są przelotne deszcze. Po południu w Wielkopolsce i na Pomorzu Zachodnim możliwe także burze. W nocy i w niedzielę pojawią się tylko sporadyczne deszcze. 

Pogoda w Polsce wciąż zmienna

Pogoda jest cieplejsza i ładniejsza na zachodzie Polski, gdzie w ciągu dnia temperatury dochodzą do 24, a we Wrocławiu - 26 stopni Celsjusza. Na wschodzie jest chłodniej - maksymalnie 20 stopni. W nocy zachmurzenie powinno spadać, co pozwoli na podziwianie Perseidów, czyli nocy spadających gwiazd.

W niedzielę w całej Polsce będzie dość ciepło - ok. 25 stopni. Wschodnie rejony pozostaną chłodniejsze. A już w poniedziałek wrócą upały i temperatury powyżej 30 stopni.

Zobacz aktualną prognozę opadów na interaktywnej mapie:

Ostrzeżenia przed groźną pogodą na wschodzie kraju

Dzisiaj najsilniej ma padać w Małopolsce, na Śląsku i w województwie świętokrzyskim. W tych regionach - jak ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa - może spaść do 40 milimetrów deszczu.

Burze z gradem możliwe są jeszcze na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Porywy wiatru podczas burz mogą osiągnąć prędkość do 70 kilometrów na godzinę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla tych regionów.

RCB apeluje też o rozsądek i stosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Wczoraj utonęły kolejne cztery osoby.

Więcej o:
Komentarze (8)
W sobotę ładniejsza pogoda na zachodzie kraju. Na wschodzie ulewy
Zaloguj się
 • wezewpoduszkowcu

  Oceniono 8 razy 4

  Na horyzoncie to znaczy gdzie? Na wschodzie też jest horyzont

 • 3-kuleczka

  Oceniono 6 razy 2

  przy dzisiejszej technice, satelitach, komunikacji medialnej z całym swiatem meteorolodzy nie sa w stanie przepowiedzieć pogodny na kilka godzin naprzód, ba ! nie chce im sie pofatygowac żeby dowiedziec sie jak jest aktualnie !
  MAŁOPOLSKA - w nocy, konkretnie nad ranem około 5-ej szybka burza, pózniej może pół godziny deszczu
  I do teraz NIE MA OPADÓW, godzina 14.45
  pochmurno, ale chwilami przebija lekko słońce
  temperatura Kraków 21 stopni

 • Oceniono 4 razy 0

  Chcę wiedzieć jaka pogoda dzwonienie do Kazika Glizdy z Białki Tatrzańskiej( baca) On najlepiej wie gdzie będzie padać O której będzie padać a telewizji nie ma

 • readme.txt

  Oceniono 10 razy -2

  Podeójne przeczenie "nie przykrywaj NICZYM" = przykrywaj czymś. Najlepiej przykrywać wilgotna pieluszką tak by słońce nie raziło maluszka. Parująca woda z pieluszki ochładza wnetrze wózka (pieluszka pochłania ciepło z wnętrza).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX