Zamknięta plaża w Kołobrzegu i ewakuacja mieszkańców. Znaleziono pociski z czasów wojny

Władze Kołobrzegu zdecydowały o ewakuacji mieszkańców osiedla Podczele i zamknięciu 9-kilometrowego odcinka plaży w jego pobliżu. Wszystko przez niewybuchy odkryte nad brzegiem Bałtyku.

Trzy pociski o wadze blisko 250 kilogramów każdy odkrył w piątek na kołobrzeskiej plaży spacerowicz. Niewybuchy zbadali saperzy, są zabezpieczone i czekają na wywiezienie. Akcja ma się rozpocząć w poniedziałek i na czas jej trwania władze miasta zarządziły ewakuację.  

- W poniedziałek rano rozpoczynamy usuwanie pocisków. Na ten czas trzeba będzie ewakuować dzielnicę Podczele. Chodzi nie tylko o mieszkańców, ale także o turystów i wczasowiczów. Dla tych osób będzie przygotowana komunikacja, która ich przewiezie oraz miejsce w hali "Millenium" i ewentualnie na stadionie - powiedział polsatnews.pl rzecznik kołobrzeskiego urzędu Michał Kujaczyński.

Z zakazem wstępu na plaże powinni się liczyć także wypoczywający nad morzem turyści. Jak ogłosiły władze miasta zamknięty zostanie także dziewięciokilometrowy odcinek plaży na odcinku około 9 km od ośrodka Arka Medical SPA do Ustronia Morskiego  

Więcej o:
Komentarze (51)
Kołobrzeg Zamknięta plaża, ewakuacja mieszkańców. Znaleziono pociski
Zaloguj się
 • pismak111

  Oceniono 10 razy 10

  "zamknięty zostanie także dziewięciokilometrowy odcinek plaży na odcinku około 9 km"
  SERIO??!! Wszyscy dobrzy dziennikarze są na urlopach, czy po prostu nie czytacie, co piszecie?!

 • jozbieszczad

  Oceniono 26 razy 8

  W poprzednim komentarzu zapomniałem dodać ,że Kołobrzeg wyzwolili Jacek i Placek .
  Przepraszam.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 13 razy 7

  Wstawałem wcześnie rano aby być przed innymi turystami pierwszym na plaży. Mimo to bursztynów było mało. Ale odkryć 250 kg bombę, przy wschodzie słońca, to jest sukces.

 • bankrut.1

  Oceniono 23 razy 5

  ot wolska patryjotów za pincet plus. bydą czekać do poniedziałku na saperów by wywieźć pociski z plaży. a co robili urzędasy do tej pory w tej materii? pewnie siedzieli i pier.....li w stołki licząc, że nikt tego nie znajdzie.

 • pasqdek1

  Oceniono 10 razy 4

  W weekend patrol saperski nie pracuje? Czy tyle czasu zajmuje przygotowanie? Gdy na mojej działce dokonałem bombę lotniczą, zabrali ją w przeciągu 10 godzin od zgłoszenia.

 • kvakva

  Oceniono 4 razy 2

  Żadne bomby tylko chemia w jakimś najgorszym wydaniu - być może broń chemiczna. Wskazuje na to zasięg ewakuacji 2 km na lądzie i 9 km na morzu.

 • a.k.traper

  Oceniono 16 razy 2

  Wiele lat temu po sztormie znalazłem wyrzucony niemiecki karabin Kar98k, był obtoczony w kilkucentrymetrowej warstwie piach, kolba w wikszości nie istniała a lufa poważnie skorodowana, wisiał u mnie w garażu ale oddałem go jednemu kolekcjonerowi, ja wolę działające.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX