Jerzy Owsiak żegna się z Pol'and'Rock Festival. "Powinien być organizowany przez miasto"

Kilka dni po zakończeniu Pol'and'Rock Festival (dawny Przystanek Woodstock) lider WOŚP Jerzy Owsiak poinformował, że fundacja nie będzie już organizatorem wydarzenia. Owsiak chce, by za festiwal odpowiadało miasto - Kostrzyn nad Odrą.

Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą (wcześniej funkcjonujący pod nazwą Przystanek Woodstock) wkrótce może zmienić organizatora. Dotychczas za wydarzenie odpowiadała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i jej lider Jerzy Owsiak. Na tegorocznym festiwalu w dniach 2-4 sierpnia bawiło się - według organizatorów - ok. 500-700 tys. osób.

Jerzy Owsiak poinformował we wpisie na Facebooku, że przyszedł czas, aby festiwal był już "niesiony" przez kogoś innego, a konkretnie przez władze miasta - Kostrzyna nad Odrą, gdzie odbywają się koncerty.

Chętnie wypracowany system i przepiękny Festiwal oddamy w ręce ludzi, którzy są na miejscu, reprezentują ten kawałek ziemi, których nauczyliśmy bardzo wielu rzeczy i jestem przekonany, że bardzo wielu ludzi, którzy do tej pory współpracowali z nami przy organizacji Woodstock, a teraz Pol’and’Rock, będzie współpracowało razem z miastem przy organizacji kolejnego Festiwalu

- stwierdził Owsiak. Dodał też, że chętnie wziąłby udział w festiwalu jako uczestnik.

Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapowiedział, że fundacja zajmie się zamiast festiwalu czymś nowym. Nie zdradził jednak, jaką inicjatywę ma na myśli.

Więcej o: