Niedziele handlowe - sierpień 2018. Czy dziś sklepy będą otwarte? Gdzie możemy zrobić zakupy?

W tym miesiącu niedziele handlowe wypadają dwa razy. Jak sklepy będą czynne 12 sierpnia? Dziś zakupy w sklepach Biedronka, Tesco czy Auchan są niemożliwe. Tym, którzy chcą coś kupić, pozostaje spacer do Żabki lub do osiedlowego sklepiku.

Niedziele handlowe - sierpień 2018. Jak otwarte Lidl, Biedronka i Tesco?

12 sierpnia nie jest niedzielą handlową. Jeżeli któremuś z czytelników zabrakło soli lub mleka, nie będzie mógł wybrać się do Lidla czy Tesco. Zapominalskim pozostają jedynie mniejsze osiedlowe sklepiki, stacje benzynowe oraz sklepy sieci Żabka, które od pewnego czasu są także placówkami pocztowymi (wyjętymi spod zakazu handlu w niedzielę). Gdzie jeszcze można coś w niedziele, które nie są niedzielami handlowymi?

Niedziele handlowe 2018. Które sklepy są dziś czynne?

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie dotyczy aż 32 typów sklepów – mówi o tym ustawa o zakazie handlu w niedzielę. Bez względu na to, czy dana niedziela jest niedzielą handlową, czy też nie, sprzedawać mogą m.in. apteki, kliniki dla zwierząt, piekarnie, stacje benzynowe oraz te sklepy, w których sprzedaje sam sprzedawca.

W niedziele niehandlowe możemy także pójść z rodziną na obiad na miasto – restauracje, kawiarnie i inne punkty gastronomiczne mogą być otwarte. Ustawa o niedzielach handlowych umożliwia pracę także tym placówkom, które skupiają się na obsłudze podróżnych, co oznacza, że otwarte będą hotele, wypożyczalnie sprzętu sportowego, ale także sklepy na dworcach.

Biedronka otwarta w niedzielę 12 sierpnia

Zgodnie z ustawą o zakazie handlu placówki takie jak Biedronka na Dworcu Centralnym w Warszawie zajmują się „bezpośrednią obsługą podróżnych”, ponieważ sprzedają napoje i żywność, dlatego w świetle prawa mogą handlować bez względu na to, czy jest niedziela handlowa, czy też nie.

Biedronki czynne w niedzielę - poniżej godziny otwarcia i adresy:

Niedziele bez handlu 2018. Te Biedronki są otwarte w niedzieleNiedziele bez handlu 2018. Te Biedronki są otwarte w niedziele Biedronka

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: